Mahrukatçılar, madencileri unutmadı

Gaziantep’te Mahrukatçılar Odası tarafından Manisa’nın Soma ilçesinde hayatını kaybeden maden işçileri için mevlid-i şerif okutulup helva dağıtıldı. Cuma namazının ardından gerçekleştirilen programla ilgili konuşan Gaziantep Mahrukatçılar...

Mahrukatçılar, madencileri unutmadı
16 Mayıs 2014 Cuma 18:28

Gaziantep’te Mahrukatçılar Odası tarafından Manisa’nın Soma ilçesinde hayatını kaybeden maden işçileri için mevlid-i şerif okutulup helva dağıtıldı.

Cuma namazının ardından gerçekleştirilen programla ilgili konuşan Gaziantep Mahrukatçılar Odası Başkanı Müslüm Keklik, yaşanan olayın tüm Türkiye’de derin bir üzüntüye yol açtığını belirtti. Madencilerin kendi meslek gruplarından olduğunu ifade eden Keklik, “Soma'da yaşamını yitirenlerin yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Yaralılara açil şifalar diliyorum. Biliyorsunuz bu beklenmedik bir kazaydı. Kaza hepimizi derinden üzdü. Tüm Türkiye’de olduğu gibi biz Gaziantep Mahrukatcılar Odası olarak, meslektaşlarımızı bir kez daha anıyoruz. Orada halen kurtarılmayı bekleyen meslektaşlarımızın da biran önce sağ salim kurtarılarak ailelerine kavuşmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu. Keklik, birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilmesinin gerekliliğine de dikkat çekti.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×