Mahkumlardan sema gösterisi

Ümraniye T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki mahkumlardan oluşan bir grup, sema gösterisi yaptı.

Mahkumlardan sema gösterisi
17 Ocak 2014 Cuma 17:08

Ümraniye T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki mahkumlardan oluşan bir grup, sema gösterisi yaptı. Bir ay sürecek olan gösteriyi, mahkumların yakınları da katılarak izleyebilecek.

Çeşitli suçlar sebebiyle cezaevine giren mahkumlardan oluşan gönüllü semazen ekibi, sema gösterisi yaptı. Ümraniye T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda düzenlenen programa, Ceza İnfaz Kurum Müdürü Mehmet Çıtak, İstanbul Anadolu yakası Cumhuriyet Başsavcıvekili Bekir Aldemir, Ankara Cezaevi Eğitim Daire Başkanı Vehbi Kadri Kamer, mahkumlar ve davetliler katıldı.

İlk önce mahkumlar kürsüye çıkarak şiir okudu. Daha sonra birbirini selamlayan semazenler, Mevlevi müzik eşliğinde dönmeye başladı. Bir ay boyunca her hafta yapılacağı belirtilen sema gösterisini mahkumların yakınlarının da izleyebileceği açıklandı.

Ceza İnfaz Kurum Müdürü Mehmet Çıtak, “Kurum olarak, biz Türkiye ve dünyada ilkleri yapmaya çalıştık. Bundan öncede çeşitli senaryo yazıp, dışarıdan hoca getirtip tiyatro sergiledik. Şimdi de semazen gösterisi yapıyoruz. 8 aylık bir çalışmanın bir ürünü bu. Bundan bir buçuk yıl önce semazen gösterisi almıştık buraya sonra biz de neden böyle bir şey yapmayalım dedik ve çalışmalara başladık. Güzel bir gösteri, herkesin beğeneceğini umuyorum.” ifadelerini kullandı.
CİHAN

Mahkumlardan sema gösterisi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×