Mahallenin bayanları Kuran kursu için kermes düzenledi

Amasya’nın Merzifon ilçesinde Yunus Emre Mahallesi'nde bayanlar Kevser Cami Kuran Kursu'nun genişletilmesine katkıda bulunmak için kermes düzenledi. Evlerinde hazırladıkları tatlıları, börekleri, çörekleri, kermes de satışa sunan bayanlara...

Mahallenin bayanları Kuran kursu için kermes düzenledi
12 Mayıs 2014 Pazartesi 14:08

Amasya’nın Merzifon ilçesinde Yunus Emre Mahallesi'nde bayanlar Kevser Cami Kuran Kursu'nun genişletilmesine katkıda bulunmak için kermes düzenledi. Evlerinde hazırladıkları tatlıları, börekleri, çörekleri, kermes de satışa sunan bayanlara eşleri de destek veriyor.

Gönüllü kadınlardan Zarife Kılıç, caminin mevcut Kuran kursunun yeterli olmadığını belirterek," Bizlerde birlikte bir karar verdik ve bu kermesi düzenledik. Biz bu işe kadınlar olarak gönül verdik ve Kuran kursumuzun genişletilmesi için gereken neyse yapıyoruz." dedi.

Kevser Cami Kuran Kursu öğreticisi Tuğba Cevher Uzun da, kursun genişletilmesinin bir ihtiyaç olduğunu belirterek,"Buraya yapılan yardımları sadakayı cariye olarak düşünüyoruz. Halkımızdan Kuran kursumuzun genişletilmesi için yardımlarını bekliyoruz." diye konuştu.

CİHAN

Mahallenin bayanları Kuran kursu için kermes düzenledi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×