Maden Sanatkarlar Odası esnafı iftarda bir araya getirdi

Bafra Madeni Sanatkârlar Odası tarafından üyelerine iftar yemeği programı düzenlendi. Odanın düğün salonunda tertip edilen iftar yemeği öncesi bir konuşma yapan Bafra Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Hurşit Tulum, "1956 yılında kurulan...

Maden Sanatkarlar Odası esnafı iftarda bir araya getirdi
05 Temmuz 2014 Cumartesi 11:38

Bafra Madeni Sanatkârlar Odası tarafından üyelerine iftar yemeği programı düzenlendi.

Odanın düğün salonunda tertip edilen iftar yemeği öncesi bir konuşma yapan Bafra Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Hurşit Tulum, "1956 yılında kurulan odamızın başkanlığını yapan merhum başkanlarımızın ruhu için okuttuğumuz kuran-ı kerim ve dualarımızı Allah kabul etsin. Burada birlik olmanın kaynaşmanın verdiği mutluluğu ve heyecanı yaşıyoruz. Bu birlikteliğimiz geleceğimize ışık tutacaktır. İftar yemeği her yıl devam edip geleneksel hale gelecektir.’'dedi.

Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Hacı Eyüp Güler de, "Bafra MSO Başkanı Hurşit Tulum'u ve ekibini tebrik ediyorum. Bu tarz organizasyonlar bizim teşkilatlarımızın birlik beraberliğini daha güçlü kılıyor. Bu bir başlangıçtır belki de bundan sonra Samsun ve ilçelerinde bu tarz organizasyonlar düzenleyip bağlarımızı kuvvetlendirip teşkilatımızın gücünü ortaya koyacağız. Uzun süredir ilçelerdeki esnaflarımızın yaşadığı bir sıkıntının giderileceği müjdesini vermek istiyorum. Sicil yaptıracak olan ilçelerdeki esnafımız Samsun'a gelmek zorunda kalıyor, merkezde bir bankaya gidip para yatırmak mecburiyetinde, fiş alıyor, sıra bekliyor, ve bunun gibi bir çok sorun var bu işlere bir günlerini harcayan esnaflarımız var bunlar dükkan kapatmak zorunda kalıyor, işinden oluyor, ekmeğinden oluyor o nedenle bu zaman kaybını önlemek için bir sistem kurmaya çalışıyoruz." diye konuştu.

Yemeğe; Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Hacı Eyüp Güler, Bafra TSO Başkanı Göksel Başar, Bafra İlçe Tarım Müdürü Ahmet Dursun, Büyükşehir Belediyesi Bafra Şubesi Müdürü Yakup Tulum, çok sayıda oda başkanı ve esnaf katıldı.

CİHAN

Maden Sanatkarlar Odası esnafı iftarda bir araya getirdi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×