Maden ocağında ölen İbrahim Kaya Mut'da defnedilecek

Türkiye'yi yasa boğan Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden Mustafa Kaya'nın Mersin'in Mut ilçesinde yaşayan babası İbrahim Kaya, acı haberle yıkıldı.Manisa’nın Soma ilçesindeki meydana gelen maden faciasında oğlu Mustafa Kaya'nın...

Maden ocağında ölen İbrahim Kaya Mut'da defnedilecek
14 Mayıs 2014 Çarşamba 19:18

Türkiye'yi yasa boğan Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden Mustafa Kaya'nın Mersin'in Mut ilçesinde yaşayan babası İbrahim Kaya, acı haberle yıkıldı.

Manisa’nın Soma ilçesindeki meydana gelen maden faciasında oğlu Mustafa Kaya'nın (34) ölüm haberini alan Mersin'in Mut ilçesi Kemenli mahallesinde yaşayan İbrahim Kaya (65) ile yakınları acı haberle gözyaşlarına boğuldu.

Oğlunu kaybeden baba İbrahim kaya, "Oğlum Mustafa Kaya, Soma'da ki maden ocağında bundan 14 sene önce çalışmaya başladı. Şu an acı haberini aldık ve çok yıkıldım. Oğlum evli ve iki çocuk babasıydı. Benim de 4 evladım var 3'ü kız 1 erkek maalesef tek erkek evladımı kaybettim üzüntüsünü yaşıyorum." dedi.

Kardeş ve yakınlarına sarılarak ağlayan baba ve Kaya ailesi bir an önce cenazenin memleketlerine gönderilmesini bekliyorlar. Baba İbrahim Kaya, “Oğlumdan geriye gelinim Naciye, torunlarım Deniz ve İbrahim kaldı. Oğlum işsizdi mecburen maddi imkansızlık nedeniyle maden ocağında çalışmaya mecburdu." dedi.

Somadaki maden ocağında hayatını kaybeden Mustafa Kaya'nın cenazesinin yarın Mersin'in Mut ilçesinde toprağa verileceği belirtildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×