Maden çalışanları vefat eden arkadaşlarını unutmadı

Çayeli Bakır İşletmeleri (ÇBİ)’de çalışan madenciler, geçtiğimiz yıl trafik kazasında hayatını kaybeden arkadaşları Alp Aslan’ı, ÇBİ’nin geleneksel olarak düzenlediği futbol turnuvasında andı. Madenciler, turnuvada elde ettikleri...

Maden çalışanları vefat eden arkadaşlarını unutmadı
19 Haziran 2014 Perşembe 11:43

Çayeli Bakır İşletmeleri (ÇBİ)’de çalışan madenciler, geçtiğimiz yıl trafik kazasında hayatını kaybeden arkadaşları Alp Aslan’ı, ÇBİ’nin geleneksel olarak düzenlediği futbol turnuvasında andı. Madenciler, turnuvada elde ettikleri birincilik ve ikincilik kupasını da merhum Alp Aslan’ın babasına hediye etti.

ÇBİ’nin Geleneksel Halısaha Futbol Turnuvası, yapılan üçüncülük ve final maçlarının ardından sona erdi. Turnuvanın finalinde Alp Aslan ve Madenciler takımı karşılaştı. Her iki takımda maçtan önce sahaya, Temmuz 2013’te Uşak’ta meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden ve uzun yıllar ÇBİ’de görev yapan merhum Alp Aslan ile Soma’daki maden kazasında hayatını kaybedenlere dikkat çeken bir pankartla çıktı. Oyuncular maç öncesi Alp Aslan için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.Çok sayıda taraftarın izlediği maçın normal süresi 3-3 bitti. Şampiyon, penaltı atışlarında 5-4’lük üstünlük gösteren Madenciler takımı oldu. Her iki takım da kupa töreninde birincilik ve ikincilik kupasını merhum Alp Aslan’ın babası Ömer Aslan’a hediye etti. Oyuncuların bu vefalı davranışı tribünde maçı izlemeye gelenlerden alkış aldı. İki takım oyuncuları ve maden çalışanları daha sonra saha içerisinde toplu fotoğraf çektirdi.

ÇBİ’de 19 yıldır çalışan Metin Çalışkan, “ÇBİ bu turnuvayı 15 yıldır yapıyor. Bu takımın kaptanı olan ve geçen yıl Uşak’ta trafik kazasında hayatını kaybeden Alp Aslan’ı yeniden anma fırsatı bulduk. Takımımızın ismini de Alp Aslan koyduk. Davetimizi kırmayan ve buraya kadar gelen Alp Aslan’ın babası değerli Ömer abimize de çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Merhum Alp Aslan’ın babası Ömer Aslan ise, “Çok duyguluyum. Oğlum ÇBİ’de 9 yıl çalıştı. Uşak’ta altın madeninde görev yaparken trafik kazasında kendisini kaybettik. Burada çalıştığı arkadaşlarına karşı güzel izlenimler bırakmış. Buradaki arkadaşlarının oğluma olan sevgileri beni son derece mutlu etti. Çalıştığı tüm arkadaşları benim için bir Alp Aslan’dır. Hepsinden Allah razı olsun.” dedi.

Çayeli Bakır İşletmeleri Genel Müdürü Lain Anderson da “Alp Aslan firmamızın çok önemli bir çalışanıydı. Onu burada anmak için toplandık ve bunun mutluluğunu duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×