Maddi durumu yetersiz öğrencilere 5 bin kitap desteği

Sivas Eğitimciler Derneği, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi maddi durumu yetersiz öğrencilere bu yıl da kitap yardımı yapmaya devam edecek.

Maddi durumu yetersiz öğrencilere 5 bin kitap desteği
23 Ocak 2014 Perşembe 18:13

Sivas Eğitimciler Derneği, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi maddi durumu yetersiz öğrencilere bu yıl da kitap yardımı yapmaya devam edecek. Eğitimciler Derneği Başkanı Murat Türkyılmaz, hayırseverlerin katkısı ile temin edilen yaklaşık 5 bin kitabın öğretmenler aracılığı ile öğrencilere ulaştırılacağını söyledi.

Sivas Eğitimciler Derneği Başkanı Murat Türkyılmaz, 'Herkes için eğitim, her yerde eğitim, her zaman eğitim' idealini hayata geçirmek için yola çıktıklarını söyledi. 2007 yılında kurulan derneğin, çağın gençlerine hitap edecek eğitimci ruhuna sahip aktif ve yeniliklere açık öğretmenlerin buluşma noktası haline geldiğini ifade eden Türkyılmaz, “Bizler eğitimin sadece okul kampüslerinde ve dört duvar arasına sığdırılamayacak kadar önemli bir süreç olduğunu düşünüyoruz. Eğitim, resmi kurum ve kuruluşlar eliyle bir yere kadar ulaştırılabilir. Amacı kalıcı ve sürdürebilir bir eğitim süreciyse anladığımız bu, ancak hayatın kılcallarına kadar inen ve hayat boyu süren bir eğitim anlayışı ile olabilir.” şeklinde konuştu.

Kurulduğu günden bu yana gönüllü öğretmenlerin hiçbir karşılık beklemeden maddi durumu zayıf ve dershaneye gitme imkânı bulamayan binlerce öğrenciye ücretsiz sınavlara hazırlık kursu verdiklerini anlatan Eğitimciler Derneği Başkanı Türkyılmaz, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da maddi durumu zayıf ilkokul 1. sınıftan lise son sınıfa kadar olan öğrencilere, yaklaşık 5 bin civarında derslere yardımcı konu anlatımı, soru bankası ve yaprak testi dağıtacaklarını kaydetti.

Türkyılmaz, özellikle kenar mahallelerdeki okullar ile ilçe ve köy okullarında okuyan öğrencilere hayırseverlerin katkısıyla tedarik edilen kitapların öğretmenleri aracılığı ile dağıtılacağını aktardı. Türkyılmaz, öğretmenliğin fedakârlık isteyen bir meslek olduğunun bilincinde olan derneğin, Sivas’ın ve Sivaslının eğitim hayatına katkı sağlayacak her türlü organizasyonu gerçekleştirmeye devam edeceğini sözlerine ekledi.
CİHAN

Maddi durumu yetersiz öğrencilere 5 bin kitap desteği


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×