LYS, matematik ve dil sınavı ile devam ediyor

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS), dün yapılan sosyal bilimler testinden sonra bugün de matematik ve dil sınavıyla devam ediyor. Matematik sınavı saat 10.00’da başladı. Dil sınavı da öğleden sonra 14.30'da yapılacak. LYS Sınav heyecanı...

LYS, matematik ve dil sınavı ile devam ediyor
15 Haziran 2014 Pazar 11:43

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS), dün yapılan sosyal bilimler testinden sonra bugün de matematik ve dil sınavıyla devam ediyor. Matematik sınavı saat 10.00’da başladı. Dil sınavı da öğleden sonra 14.30'da yapılacak.

LYS Sınav heyecanı bugün devam ediyor. Bugün LYS-1 Matematik ve LYS-5 Yabancı Dil sınavları yapılacak, LYS-1 saat 10.00'da başlaydı ve 135 dakika sürecek. LYS-5 ise 14.30'da başlayacak ve 120 dakika sürecek. LYS sınavlarının ilki olan LYS-4 (Sosyal Bilimler) dün gerçekleşti. İstanbul Üniversitesi’nde sınava girecek olan adaylar sabah erken saatlerden itibaren aileleriyle geldi. Üniversitenin giriş kısımlarında yapılan kimlik ve sınava giriş belgesi kontrolünün ardından öğrenciler içeriye alındı. Öğrencisini sınava getiren aileler de en az çocukları kadar heyecanlıydı. Anne ve babalar çocuklarını sınava gönderdikten sonra Kur’an-ı Kerim okuyup dua onlara destek vermeye çalışıyor. Matematik sınavı 12.15 de sona erecek. Öğleden sonra 14.30’da başlayacak dil sınavı da 120 dakika sürecek.

CİHAN

LYS, matematik ve dil sınavı ile devam ediyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×