LYS maratonu başladı

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) maratonu 431 bin 97 adayın katıldığı Sosyal Bilimler Sınavı (LYS-4) ile başladı. Sınav merkezlerinden biri de Başkent’teki Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi oldu. Üniversite adayları sabah saatlerinde sınav...

LYS maratonu başladı
14 Haziran 2014 Cumartesi 11:53

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) maratonu 431 bin 97 adayın katıldığı Sosyal Bilimler Sınavı (LYS-4) ile başladı.

Sınav merkezlerinden biri de Başkent’teki Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi oldu. Üniversite adayları sabah saatlerinde sınav merkezlerinin yolunu tuttu. Aileleriyle birlikte gelen öğrenciler, kampüsün bahçesinde bekledi. Bir süre sonra öğrenciler, içeri alındı. Polis noktasında kimlik kontrolü yapılan öğrencilerin üzerinde bulunan bozuk para, anahtar ve kemerleri bırakması istendi. Öğrenciler, kemerleri girişteki kutulara bıraktı. Daha sonra solandaki yerlerini aldı. Sınav merkezine arabayla gelen bir öğrenci ise anahtarı teslim etmeyerek, geri döndü.

Üniversite adaylarının sınav maratonu başlarken, aileler de dışarda büyük heyecan yaşadı. Bazı ailelerin Kur’an-ı Kerim okuduğu, bazılarının ise sessiz bir şekilde beklediği görüldü. Türkiye'de 81 il merkezi ile Lefkoşa'da saat 10.00'da başlayan LYS-4’e, 431 bin 97 aday katılıyor. Tek oturumda uygulanacak sınav, 135 dakika sürecek.

CİHAN

LYS maratonu başladı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×