Lösemili çocuklara moral günü

Melikgazi Belediyesi Çocuk Meclisi tarafından lösemi hastası çocuklar için moral günü düzenlendi.

Lösemili çocuklara moral günü
07 Nisan 2014 Pazartesi 20:18

Melikgazi Belediyesi Çocuk Meclisi tarafından lösemi hastası çocuklar için moral günü düzenlendi.

Moral gününe katılan Melikgazi Belediyesi Çocuk Meclisi'nin her yıl olduğu gibi bu yıl da Erciyes Üniversite Fevzi Mercan Çocuk Hastanesi Onkoloji Bölümü'nde tedavi gören lösemili çocuklar ve aileleri için moral günü düzenlediğini belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, "Bütün çocuklarımıza Allah’tan acil şifalar diliyorum. Hastalıkta, sağlıkta bizim için.Bu bir imtihan vesilesidir. Sabır edecek, sebebine sarılıp, şifa bulmak için gayret göstereceğiz. Bizlerin hekim olarak çalıştığı yıllara göre iyileşme oranının çok yüksek olduğunu hocamız söyledi. Bu son derece sevindirici bir haber. Gayretlerinden dolayı hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Erciyes Üniversitesi Melikgazi sınırları içerisinde olması nedeniyle bizim için çok büyük önem arz eden yüz akımız üniversitelerden birisi. Bu açıdan Melikgazi Belediyesi olarak bir sosyal etkinlik olması, çocuklarımızın ve ailelerinin değişik bir hava soluması bizim içi çok önemliydi. Ben öncelikle davetimize icabet eden çocuklarımızı ve ailelerini kutluyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.

Prof. Dr. Mehmet Akif Özdemir’de, yaptığı açıklamada, "Çocuk Meclisimiz her yıl artık geleneksel hale gelen bu moral günleri ile lösemi hastası çocuklarımıza ve ailelerine çok büyük manevi destek olmaktadır. Gerek Dünya gerekse ülkemizde her alanda olduğu gibi tıp alanında büyük büyük devrimler olmaktadır. Lösemi hastalarının tedavisinde şu anda yüzde 80 oranında başarı sağlanmıştır. İnanıyorum ki ilerleyen yıllarda bu oran daha da yukarılara çıkacaktır. Zaten çocuklarımız ve ailelerinin en büyük ihtiyacı moral motivasyonudur. Bunu yıllardır bizlere sağlayan çocuk meclisi üyelerine teşekkür ediyorum. Melikgazi Belediyesinin bizlere olan desteğinin en önemli nedenlerinden biriside Belediye Başkanımız Sayın Memduh Büyükkılıç’ın doktor olmasıdır. Bizleri en iyi anlayan başkanımıza da göstermiş olduğu duyarlılık ve hassasiyetten dolayı şükranlarımı sunuyorum." diye konuştu.

Moral gününde konuşmaların ardından Başkan Memduh Büyükkılıç, Prof. Dr. Akif Özdemir, çocuklar ve ailelere hep birlikte pasta kesti.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×