Lokman Çağrıcı, ilçede yapılan projeleri Moral FM'de anlattı

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, ilçede yapılan ve hedeflenen projeleri anlattı.

Lokman Çağrıcı, ilçede yapılan projeleri Moral FM'de anlattı
28 Ocak 2014 Salı 12:28

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, ilçede yapılan ve hedeflenen projeleri anlattı. Çağırıcı, "750 bin nüfusu olan Bağcılar İstanbul’un en kalabalık ilçesi. Genç nüfus yüksek oranda, yaş ortalaması 28,5." dedi.

Moral FM’de yayınlanan Sabah Gündemi programına konuk olan Lokman Çağırıcı, ilçede yapılan yatırımları aktardı. Son 6 yılda 7 uluslararası sempozyuma ev sahipliği yapıldığı kaydeden Çağrıcı, gençlerin istihdamı açısından da meslek kursları açıldığını söyldi. Çağrıcı, sağlık meslek liseleri, endüstri meslek liseleri ve imam hatip liselerinden sonra ilçede yakın zamanda turizm otelcilik lisesinin de eğitime başlayacağını açıkladı. Bağcılar’da yapılan hane halkı araştırması ile meslek, yaş ve engel gruplarına göre düzenleme yapıldığını söyleyen Çağrıcı, belediye sınırlarında 13 bin 500 civarında engelli vatandaş olduğunu belirlediklerini ifade etti.

Bireyin mutluluğunu hedeflendiği için ilgili her türlü çalışmayı yaptıklarını belirten Çağırıcı, "Mutlu Yuva Huzurlu Toplum seminerlerini yıllar önce başlattık. Bağcılar Meydan’ında yer alan Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde 30’a yakın meslek kursları veriliyor. Uzman psikologlar da ücretsiz hizmet veriyor. Özellikle buralara katılmak isteyen kadınlara kolaylık olması açısından çocuklarına da ücretsiz kreş imkanı sunuluyor. Sinema ve spor salonları da ücretsiz hizmet veriyor." diye konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×