Levent Kırca: Suriye ile savaş senaryolarına üzüldük

İşçi Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Levent Kırca, bir köşe yazısında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in kişilik haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle açılan soruşturmada ifade verdi.

Levent Kırca: Suriye ile savaş senaryolarına üzüldük
28 Mart 2014 Cuma 12:58

İşçi Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Levent Kırca, bir köşe yazısında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in kişilik haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle açılan soruşturmada ifade verdi. Suriye ile ilgili ses kaydını değerlendiren Kırca, "Üzüldük." dedi.

İstanbul Adalet Sarayı’na gelen Kırca’nın savcılık tarafından ifadesi alındı. Adliye çıkışında açıklama yapan Kırca daha önce de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından kendisine davalar açıldığını ancak hakimin reddettiğini belirtti. Kırca, “Recep Tayyip Erdoğan’ın açtığı davalar düşmüştür. Şimdi yeni bir dava ile karşı karşıyayız. İ. Melih Gökçek’in tarafıma açtığı bir dava söz konusu. Bunun için ifade vermeye geldim bugün.” dedi.

Yazısında İ. Melih Gökçek demesinin başkaları tarafından farklı yorumlandığını savunan Kırca, “Diyorumki İ. Melih Gökçek ismindeki İ.’yi bazı gazetelerde mecazi anlamda bir yerlere çekerek söylüyorlar. Oysaki ben bu yazımda İ. Melih Gökçek’i ismiyle anarak yazıyorum. Yani İbrahim Melih Gökçek anlamında yazıyorum. Burdaki İ.’nin manası budur.” diye konuştu.

SURİYE İLE SAVAŞ SENARYOSUNA ÜZÜLDÜK

Kırca, Suriye ile ilgili ses kaydına da değindi. Kırca, “Dün gece kulaklarımızla duyduğumuz Suriye ile ilgili konuda sayın Hakan Fidan’ın, sayın Davutoğlu’nun ve diğer yetkililerin birlikte konuştukları Suriye ile ülkemizi savaşa sürüklemek için kurulan desiselere tanık olmuş durumdayız. Bu da bizi çok üzmüştür. Yani orada yetkililerin ‘gireriz Suriye’ye Suriye’den buraya 8 tane füze atarız, gerekirse savaşı böyle başlatırız’ demelerini esefle karşıladık. Buna çok üzüldük. Böyle bir konuşmanın geçmesi bir komşumuz, değerli bir komşumuzla savaşa sokulma istemi içerisinde bulunulmasını reddediyoruz.” şeklinde konuştu.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×