Lastiği Kapan Geldi

Artvin'de kar yağdı, caddeler kayak alanına döndü.

Lastiği Kapan Geldi
11 Aralık 2013 Çarşamba 16:27

ARTVİN'E KAR YAĞDI, CADDELER KAYAK ALANINA DÖNDÜ
 
Artvin’de akşam saatlerinde başlayan kar yağışı etkili oldu. Yoğun kar yağışı nedeniyle uzun süre araç trafiğine kapanan şehir merkezinde gençler caddeleri adeta kayak pistine çevirdi.
Kar kalınlığının 40 santimetreyi bulduğu Artvin’de caddeler araç ulaşımına kapandı. Beyaz örtüyle kaplanan kent meydanında bir araya gelen Artvin Off – Road Spor Kulübü üyeleri, arazili araçların arkalarına bağladıkları şişme lastiklerle caddelerde kayarak doyasıya eğlendi. Bazı vatandaşlar da caddelerde kayak yapıp eğlenceye katıldı. Kent merkezini adeta kayak pistine çeviren Artvinliler geç saatlere kadar doyasıya eğlendi.
 
BAŞKAN ÖZGÜN : GENÇLER MUTLUYSA HEPİMİZ MUTLUYUZ
 
Artvin Off - Road Spor kulübü üyelerinin eğlenmesini izleyen Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün de, Artvin’e uzun yıllar boyunca bu kadar kar düşmediğini hatırlattı, “Tabiatın güzelliklerinden biri de kar yağışıdır. Hayatın temeli su, suyun kaynağı da kar. Bu nedenle elbette mutluyuz. Gençlerimiz yoğun kar yağışını eğlenceye çevirdi. Gençler mutluysa hepimiz mutluyuzö dedi.
Gece geç saatlere kadar caddelerinde doyasıya eğlenen gençler horon oynayarak sonlandırdı. Artvin'de okullar da bir gün için tatil edildi.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×