Kuyuya düşen küçük Yusuf’u itfaiye kurtardı

Kartal’da terk edilmiş bir binanın önünde oyun oynayan 9 yaşındaki Yusuf Yıldız, kanalizasyon kuyusuna düştü.

Kuyuya düşen küçük Yusuf’u itfaiye kurtardı
15 Ocak 2014 Çarşamba 18:08

Kartal’da terk edilmiş bir binanın önünde oyun oynayan 9 yaşındaki Yusuf Yıldız, kanalizasyon kuyusuna düştü. Annesinin çamaşır ipiyle kurtarmaya çalıştığı Yusuf’u, itfaiye ekipleri kuyudan çıkardı.

Atalar Mahallesi Dost Sokak’ta 4 katlı terk edilmiş bir binanın önünde oyun oynayan Yusuf Yıldız (9), kanalizasyon için kazılan kuyuya düştü. Çatı kaplama malzemesi eternitle üstü örtülen kuyuya dikkat etmeyen Yusuf, eternitin üstüne basınca hassas olan yapı bir anda kırıldı. Yaklaşık 5 metre derinliğindeki kanalizasyon çukuruna düşen Yusuf için arkadaşları hemen koşarak annesine haber verdi.

Olay yerine gelen anne Asiye Yıldız, çamaşır ipi uzatarak çocuğunu kurtarmaya çalıştı. Gözyaşlarına boğulan küçük Yusuf ise kuyuda kurtarılmayı bekledi. Bir süre sonra olay yerine, itfaiye ekipleri gelerek kuyuya merdiven indirdi. Yarım saatlik çalışmanın ardından Yusuf kuyudan çıkarılarak hastaneye kaldırıldı. Annesi Asiye Yıldız da kuyunun kapatılmamasından belediyeyi suçladı. “Çocuğum oynuyordu, kuyunun içine düşmüş.” dedi.
CİHAN

Kuyuya düşen küçük Yusuf’u itfaiye kurtardı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×