Kütüphanelerin sorunları ve ihtiyaçları belirlendi

Kayseri’de kütüphaneler arası iletişim ve işbirliğinin sağlanması, il ve ilçelerde bulunan kütüphanelerin sorunlarının belirlenmesi ve çözülmesi amacıyla yılda iki kez yapılan Kütüphaneler Eşgüdüm Toplantısı'nın 2014 yılı ilk ayağı 75.

Kütüphanelerin sorunları ve ihtiyaçları belirlendi
15 Ocak 2014 Çarşamba 19:03

Kayseri’de kütüphaneler arası iletişim ve işbirliğinin sağlanması, il ve ilçelerde bulunan kütüphanelerin sorunlarının belirlenmesi ve çözülmesi amacıyla yılda iki kez yapılan Kütüphaneler Eşgüdüm Toplantısı'nın 2014 yılı ilk ayağı 75. Yıl İl Halk Kütüphanesi'nde gerçekleştirildi.

Toplantı, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş başkanlığında, müdür yardımcısı Hacı Mehmet Öztürk, müdürlük ayniyat saymanı Dilek Özkan, kütüphanelerden sorumlu şef Mahmut Harmancı, 75. Yıl İl Halk Kütüphanesi Müdür Yardımcısı Alaattin Dikilitaş, yazı işlerinden Seçil Karanfil ve tüm ilçe halk kütüphaneleri müdürlerinin katılımıyla yapıldı. Toplantıda konuşan İl Müdürü İsmet Taymuş, “İlde bulunan kütüphanelerin sorunlarının ayrı ayrı saptanması, kütüphaneler arası iletişim ve işbirliğinin sağlanması, yerelinde çözüme kavuşturulacak sorunların yerinde tespit edilmesini amaçlıyoruz. İl Kültür ve Turizm Müdürü ya da yardımcısı başkanlığında, il sınırları içerisinde bulunan kütüphane yöneticilerinin katılımıyla altı ayda bir Kütüphaneler Eşgüdüm Toplantısı yapıyoruz. Toplantılarda bina onarımları, malzeme durumu, kütüphane açma-kapama-birleştirme teklifleri, yerinden materyal alımı, ciltleme işleri, teknik hizmetlerde karşılaşılan sorunlar, ayıklama ve düşüm işlemleri, ortak kültürel etkinlikler, derleme hizmetleri, kütüphaneler arası işbirliği gibi konular gündeme alınarak görüşülür.” dedi.

Taymuş, her toplantıyı farklı kütüphanede gerçekleştireceklerini belirterek, "Sorunları yerinde görerek çözüm yolu bulmaya ya da çözmeyi amaçlamaktayız. Yapılan her toplantı sonrası çözüme kavuşturulan ve kavuşturulamayan konular Kütüphaneler Eşgüdüm Toplantısı Tutanağı ile kayıt altına alınarak elektronik ortamda Genel Müdürlüğe gönderilir." açıklamasında bulundu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×