Kütüphane Haftası Ardahan'da da kutlandı

Kütüphane Haftası, Ardahan’da düzenlenen çeşitli etkinlikler ile kutlandı. İl Kültür Müdürlüğü tarafından Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Vali Seyfettin Azizoğlu, vali yardımcıları Deniz Pişkin, Kadir Taner Eser, Jandarma Komutanı Şef.

Kütüphane Haftası Ardahan'da da kutlandı
03 Nisan 2014 Perşembe 19:38

Kütüphane Haftası, Ardahan’da düzenlenen çeşitli etkinlikler ile kutlandı. İl Kültür Müdürlüğü tarafından Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Vali Seyfettin Azizoğlu, vali yardımcıları Deniz Pişkin, Kadir Taner Eser, Jandarma Komutanı Şefaattin Serten ve öğrenciler katıldı.

    Programda konuşan Vali Seyfettin Azizoğlu, “İlim, beşikten mezara kadar öğrenilmesi gereken bir ameliye faaliyettir. Kur’an-ı Kerim de ilk ayet oku emriyle başlar. Peygamberimiz, ‘ilim Çin’de bile olsa gidip arayın, bulun onu’ diyor. Büyük Önder Atatürk, ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’ diyor. İlim sahibi olabilmekte okumaktan geçer. Okumak ilim sahibi olmamızı sağladığı gibi, aynı zamanda geçmiş ile gelecek arasında köprü kurmamızı sağlar. Okumak, boş zaman faaliyeti değildir. Aksine çok plan ve programlı yapılması gereken bir faaliyettir. Hayatın her döneminde aldığımız bilgiler, ihtiyaçlarımızın karşılanmasına, problemlerimizin çözümüne, hayata daha iyi tutunmamıza ve toplum olarak sağlam ilişkiler kurmamıza vesile olmaktadır. Ne kadar bilgili bir toplum olursak saygınlığımız da o kadar artmış olacaktır. O sebeple hiç bilenle bilmeyen bir olur mu diyoruz. Bilen elbette ki daha üstte, daha büyük, daha önemli ve daha değerlidir." dedi.

    Azizoğlu, "Biz, her an ve her zaman yeni bilgilerle kendimizi denemek zorundayız. Memnuniyetle görüyorum ki Ardahanımız bu manada çok güzel gelişmeler oluyor. 2013 yılından bu yana SODES projesiyle il genelinde ki okullarımızda 64 kütüphane oluşturduk ve 28 bin kitap ile bu kütüphanelerimizi zenginleştirdik. Okullarımız başta olmak üzere her yerde kütüphaneler kurulmuş, çocuklarımız kitap okuyorlar ve kitap okumak bir yarış haline gelmiş. Bu anlamda ben öğretmenlerimize bu alanda faaliyet gösteren herkese çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

    Günün önemine ilişkin şiir ve kompozisyonların da sunulduğu programda kitap okuma, şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyeler verildi.

    Program sonunda İl Kültür Müdürlüğü tarafından açılan kitap sergisi gezildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×