Kutlu Doğum pilavı dağıtımında hoşgörü rüzgarı esti

Hatay’ın İskenderun ilçesinde faaliyet gösteren Mardinliler Derneği (Mar-Der) Kutlu Doğum pilavı dağıttı. Türkiye’nin en kozmopolit şehirlerinden biri olan İskenderun’daki Kutlu doğum pilavı dağıtımında adeta hoşgörü rüzgarı...

Kutlu Doğum pilavı dağıtımında hoşgörü rüzgarı esti
30 Nisan 2014 Çarşamba 17:18

Hatay’ın İskenderun ilçesinde faaliyet gösteren Mardinliler Derneği (Mar-Der) Kutlu Doğum pilavı dağıttı. Türkiye’nin en kozmopolit şehirlerinden biri olan İskenderun’daki Kutlu doğum pilavı dağıtımında adeta hoşgörü rüzgarı esti. Mar-Der yönetimi astığı Türkçe, Kürtçe, Arapça, Süryanice pankartla İskenderun halkının Kutlu Doğum Haftası'nı kutladı. İskenderun Mar-Der Başkanı Salih Bayar, “Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bu gün şehrimizde kazanlarda pişirilen Kutlu Doğum pilavını dağıtıyoruz. Alemlere rahmet olarak gönderilen son Peygamber Hz.Muhammed’in (sav) Kutlu Doğum'u ve üç ayların başladığı şu günlerde birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için böylesi hayırlı bir işe öncülük ettik. Derneğimizin hanımları da bu hayırlı işte önemli katkıları oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

İskenderun Hıristiyan Ortodoks Kilisesi Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Can Teymur ise şunları ifade etti: " Bu mübarek günlerin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu konuda çalışmalar yapan Mar-Der ve katkıda bulunan değerli dostlarıma kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bu tür etkinlikler, İskenderun’da kardeşliğin ve bütün inanç sahibi insanlarımızın ve bütün kardeşlerimizin birlik ve beraberlik içerisinde yaşadığının göstergesidir diyorum. Allah hayırlarınızı kabul etsin” şeklinde konuştu.

Kutlu Doğum pilavı dağıtımı öncesi, Türkçe, Kürtçe ve Arapça yapılan duaların ardından kazanlar açıldı ve kepçe ile ilk pilavı Hatay Esnaf Odaları Birlik Başkan Yardımcısı (HESOP) Uğur Fırat ve esnaf oda başkanları ile Mar-Der görevlileri dağıttı. İskenderun’un en işlek caddesi olan Ulu Cami Caddesin'deki Belediye Sosyal Tesisleri bahçesinde 5 bine yakın vatandaşa etli bulgur ve pirinç pilavı ile ayran ikram edildi.

CİHAN

Kutlu Doğum pilavı dağıtımında hoşgörü rüzgarı esti


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×