Kurumlar vergisindeki ilk 10 firmadan 4’ü, Boydak Holding’ten

Kayseri’de Kurumlar Vergisi rekortmenleri açıklandı. Buna göre Kayseri ve Civarı Elektrik Şirketi (KCETAŞ) 28.84 milyon lira ile Kayseri'de Kurumlar Vergisi rekortmeni oldu. Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mustafa Boydak, rekortmenleri kutladı....

Kurumlar vergisindeki ilk 10 firmadan 4’ü, Boydak Holding’ten
17 Haziran 2014 Salı 16:28

Kayseri’de Kurumlar Vergisi rekortmenleri açıklandı. Buna göre Kayseri ve Civarı Elektrik Şirketi (KCETAŞ) 28.84 milyon lira ile Kayseri'de Kurumlar Vergisi rekortmeni oldu. Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mustafa Boydak, rekortmenleri kutladı. İlk 10 firmadan 4'ü Boydak Holding’e bağlı olarak faaliyet gösteriyor.

Kayseri Vergi Dairesi Başkanlığı, 2013 yılı vergilendirme dönemi için 8 bin 494 mükellef tarafından Yıllık Kurumlar Vergisi Beyannamesi verildiğini açıkladı. Açıklamaya göre, toplam 1 milyar 755 milyon lira matrah beyan edildi ve bu tutar üzerinden 321 milyon lira Kurumlar Vergisi tahakkuk ettirildi. Açıklamada, rekortmen KCETAŞ'ı 19.7 milyon lira ile Boytaş Mobilya, 14.77 milyon lira ile Özkoyuncu Madencilik Metalurji izledi. Kayseri'de Kurumlar Vergisi sıralamasında ilk 10'a giren diğer firmalar şöyle; Boytek Tekstil, İstikbal Mobilya, Çinkom Çinko Kurşun Metal ve Madencilik, Orta Anadolu Ticaret ve San. İşletmesi, Merkez Çelik, Kayseri Metal Center ve Form Sünger ve Yatak. Kayseri Kurumlar Vergisi'nde ilk 10'da Boydak Holding'ten 4 firma yer alması dikkat çekti.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×