Kur’an kursu öğreticileri aylık toplantısı yapıldı

Kur’an Kursu öğreticilerine yönelik aralık ayı personel toplantısı, Nevşehir Valiliği toplantı salonunda yapıldı.

Kur’an kursu öğreticileri aylık toplantısı yapıldı
24 Aralık 2013 Salı 16:53

Kur’an Kursu öğreticilerine yönelik aralık ayı personel toplantısı, Nevşehir Valiliği toplantı salonunda yapıldı. Din hizmetlerinde verimliliğinin artırılması, kasım-aralık aylarında yürütülen faaliyetlerin değerlendirilmesi, Kur’an kursu sorunlarının görüşülmesi ve başkanlıktan gelen talimatların duyurulması amacıyla her ay mutat toplantılar düzenleniyor.

Toplantıya İl Müftüsü Yakup Öztürk, müftü yardımcıları Nazım Haksever ve Yaşar Bolat ile Kur’an Kursu öğreticileri katıldı. Bu toplantılara zaman zaman farklı konuklarda davet ediliyor. Bu ayın konuğu ise Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan’ın eşi Zuhal Ceylan oldu.

    Uzman Uğur Tolga Yemen’in yönetimindeki slayt gösteriminden sonra bir konuşma yapan Zuhal Ceylan, toplumda çok önemli bir görev ifa ettiklerine inandığı Kur’an Kursu Öğreticileri ile buluşmaktan ve tanışmaktan çok mutlu olduğunu ifade etti.

    İçerisinde yer aldığı 'Gönül Elçileri Projesi' hakkında bilgiler veren Ceylan, “Kimse cahil kalmasın, herkes bu fırsattan yararlansın, ilkokuldan sonra veya ortaokuldan sonra herhangi bir nedenle öğretimine ara veren kız ve kadınlarımızın elinden tutmak, okutmak ve eğitmek istiyoruz. Bu konuda kadın ve kızlarla en hızlı iletişimi kuracağına inandığım siz Kur’an kursu öğreticilerinin birer 'Gönül Elçisi' olmanızı diliyorum ve bu konuda sizlere güveniyorum. Ayrıca sizleri Kur’an kurslarında da ziyaret edip, öğrencilerinize bu konuda bilgiler vermek istiyorum.” dedi.

    İl Müftüsü Yakup Öztürk ise yapılan bu etkinlikten duyduğu memnuniyeti ifade ettikten sonra böyle sosyal, kültürel, özellikle de kadınlara yönelik faaliyetlere öncülük ettiği için Zuhal Ceylan’a teşekkür etti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×