Kumkapı Balıkçılar Çarşısı Yıkıldı

Kumkapı'da 27 yıldan bu yana faaliyet gösteren balıkçılar çarşısı bugün yıkıldı.

Kumkapı Balıkçılar Çarşısı Yıkıldı
12 Mart 2015 Perşembe 18:10

Avrasya Tüp Geçidi Projesi kapsamında yıkılan balıkçılar çarşısı Samatya’ya taşındı.

1988 yılından bu güne Kumkapı’da etkinlik belli eden balıkçılar çarşısı bugün tarih oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler, sabah saatlerinde yıkım işlemlerine başladı. Burada bulunan 33 iş yeri iş makineleriyle yüzde yüz yıkıldı. Avrasya Tüp Geçidi Projesi kapsamında yıkılan Kumkapı Balıkçılar Çarşısı, geçici şekilde Samatya’ya taşındı.

DERNEK BAŞKANI: “YIKILMASINA OLUMLU BAKIYORUZ"

Kumkapı Balıkçılar Çarşısı Dernek Başkanı Harun Yıldız, projenin müspet olduğunu belirterek, “Burası 1988 yılında merhum Turgut Özal çağında düzenlendi ve şimdiye kadar da tarihsel yarımadada hizmet verdi. Avrasya Tüp Geçidi Projesi sebebiyle buranın bundan sonra halk yararına bırakılması gerektiği bizlere söylendi. Bu yönde de destek verdik. Çünkü İstanbul trafiği sebebiyle burada zaten uzun süredir zorluk çekiyorduk” dedi.

Kumkapı Balıkçılar Çarşısı’ndaki restoran sahibi bulunan Engin Yıldız ise, takribî 25 yıldır buradaydım. Böyle bir plan bulunduğu için yıkılması gerekiyordu. Bizim için de geçici bir yer yaptılar. Bir plan için feda olsun” diye konuştu. 

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×