Küçük Sanayi Sitesi’ne taşınmayan esnafın işyerleri mühürlendi

Midyat Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri Küçük Sanayi Sitesi’ne taşınmayan esnafın işyerlerini mühürledi. Esnaflar, sanayi sitesinde dükkan olmadığını gerekçe gösterip tepki gösterdi. Belediye zabıta ekipleri ve polis ilçe merkezinde...

Küçük Sanayi Sitesi’ne taşınmayan esnafın işyerleri mühürlendi
19 Haziran 2014 Perşembe 17:23

Midyat Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri Küçük Sanayi Sitesi’ne taşınmayan esnafın işyerlerini mühürledi. Esnaflar, sanayi sitesinde dükkan olmadığını gerekçe gösterip tepki gösterdi.

Belediye zabıta ekipleri ve polis ilçe merkezinde bulunan ve görüntü kirliliği oluşturan işyerlerine baskın düzenledi. Yeni Mahalle’de bulunan işyerlerine baskın düzenleyen ekipler, yapılan uyarıların arından Küçük Sanayi Sitesi’ne taşınmayan esnafların dükkanını mühürledi.Bu sırada ekipler ile esnaflar arasında yer yer tartışmalar yaşandı. Zabıta ekipleri, yaklaşık bir yıldır esnafın uyarıldığını ve belediye encümen kararını uyguladıklarını belirtirken, 10 işyerini mühürlediklerini ifade etti. Ekipleri ilçe genelinde görüntü kirliliğine neden olan tüm işletmeleri kapatacaklarını kaydetti.

İşyerinin kapatılmasına tepki gösteren esnaflardan Faysal Özdemir, "Sanayi sitesinde bizim dükkan yok. Demir doğrama, alüminyum işi ve yol yardımı işi yapıyorum. Sanayi sitesinde boş dükkân yok ki. Nerede bir tefeci varsa tefeciye dükkan vermişler, bize dükkan yapsınlar gidelim.” şeklinde tepkisini dile getirdi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×