‘Küçük bir iyilik birçok başka hayatı etkiler’ sloganıyla yola çıktılar

Denizli Kadın Sağlıkçılar Derneği (DEKSAD), ilk genel kurulunu, Merkezefendi ilçesi Servergazi Mahallesi Menekşe Sokak'ta bulunan merkezinde yaptı.

‘Küçük bir iyilik birçok başka hayatı etkiler’ sloganıyla yola çıktılar
14 Aralık 2013 Cumartesi 19:33

Denizli Kadın Sağlıkçılar Derneği (DEKSAD), ilk genel kurulunu, Merkezefendi ilçesi Servergazi Mahallesi Menekşe Sokak'ta bulunan merkezinde yaptı. Kurucu Başkan Gülay Dinç, “Küçük bir iyilik, birçok başka hayatı etkiler” sloganıyla yola çıktıklarını söyledi. Dinç, yaptığı açıklamada, “Derneğimiz genel eğitim, bilimsel araştırma ve geliştirme, kültür ve sosyal yardımın yanısıra halkın sağlığının korunabilmesi için her türlü kültürel, sosyal ve iktisadi imkanı sağlayıcı tesisler kurup sağlık mensupları arasında yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak, sektörle ilgili okullarda okuyan öğrencilere yardım yapmak suretiyle Türkiye’nin kalkınmasına ve sosyal refahına yardım amacıyla kurulmuştur. 'Ben değil, biz' şuuruyla din ve ırk ayrımı yapmadan insani, mesleki haklarımızı savunmak ve sosyal sorumluluklarımızı yerine getirmek için sağlık mensupları arasında yardımlaşma ve dayanışma sağlayarak bilgi, deneyim gibi maddi ve manevi zenginliklerimizi başka insanlarla paylaşmak, halka dönük hizmetlerle de insanlara yararlı olmak istiyoruz.” dedi.

Dinç'in konuşmasının ardından seçimlere geçildi. 72 üyesi bulunan DEKSAD’ın başkanlığına yeniden Gülay Dinç seçilirken yönetim kurulu şöyle oluştu: Burtay Akbulut, Hatice Erbeyin, Funda Hepşen Eretekin, Ayşegül Canan, Cennet Özer, Şule Dalca, Sermin İşler, Emine Erdoğan Toklu ve Tuğba Koç. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×