Küba'da İlk Kez İnternet Kafe Açıldı, Gençler Akın Etti

İnternete sadece kamuda ve iş yaşamında izin veren Küba bir ilke imza attı ve başkent Havana'da ilk defa bir internet kafenin açılmasına izin verdi.

Küba'da İlk Kez İnternet Kafe Açıldı, Gençler Akın Etti
13 Mart 2015 Cuma 11:51

İnternete sırf kamuda ve iş yaşamında izin sağlayan Küba bir prensip daha izin verdi. Küba'nın başkenti Havana'da ilk kere bir internet kafenin açılmasına tasdik çıktı. Küba'nın başkenti Havana'da açılan internet kafeye gençlerin merakı ise sıkı oldu.

Küba'da tanınan bir sanatçı bulunan Kcho'nun açtığı internet kafeye uğrayanlar, Facebook, Twitter benzeri sosyal paylaşım sitelerine giriyor yada internet vasıtasıyla yabancı ülkelerdeki akrabalarıyla sohbet ediyor. Dünyadaki örnekleriyle karşılaştırıldığında internet hızı sıkı şekilde düşük fakat Kübalı gençler gene de bu uygulamadan sıkı şekilde memnun.

GENÇLER YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Fidel Castro ve Küba hükümetiyle yakın bağlantısı bulunan Kcho internet kafe açma iznini Kültür Bakanlığı'ndan aldığını söyledi. Wi-Fi hizmetini şahsi internet bağlantısından sağladığını belirten Kcho hızın ise 2 mbps olduğunu söylüyor.

VENEZUELLA'DAN DESTEK ALIYOR

Küba'ya internet alt yapısını ise Venezuela sağlıyor. Venezuela'nın denizaltından sağladığı fiber-optik kablolar yardımıyla memleket Ocak 2013'ten itibaren online olmaya başladı.


Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×