KTO’dan sözleşme uyarısı

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, idari para cezalarının artışı hakkında açıklamalarda bulundu.

KTO’dan sözleşme uyarısı
20 Şubat 2014 Perşembe 19:33

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, idari para cezalarının artışı hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Hiçyılmaz, şirketlerin ana sözleşmelerinin Türk Ticaret Kanunu’na uyumlu hale getirilme süresi hakkında da uyarı yaptı.

    Başkan Hiçyılmaz, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca Türk Ticaret Kanunu'ndaki idari para cezalarının, her yıl yeniden değerleme oranında artırıldığını belirtti. Başkan Hiçyılmaz, Türk Ticaret Kanunu'nda bazı fiillerin kabahat olarak tanımlandığını ve bu fiillerin işlenmesi halinde de idari para cezaları uygulanmasının öngörüldüğünü kaydetti. Hiçyılmaz, 2014'te tescil ve kayıt için gerçeğe aykırı beyanda bulunanlara 2 bin 240 lira ceza uygulanacağını hatırlattı.

    Hiçyılmaz, anonim ve limited şirketlerin ana sözleşmelerinin Türk Ticaret Kanunu’na uyumlu hale getirilme süresinin 01 Temmuz 2014 tarihine kadar uzatıldığını vurguladı.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×