Kozan'da tarihî köprünün yanına yapılan yeni köprü açıldı

Adana'nın Kozan ilçesinde, restorasyonu devam eden tarihî Roma Köprüsü'nün yanına yapılan ikinci köprü, asfaltlama çalışması tamamlanarak trafiğe açıldı.

Kozan'da tarihî köprünün yanına yapılan yeni köprü açıldı
22 Şubat 2014 Cumartesi 16:08

Adana'nın Kozan ilçesinde, restorasyonu devam eden tarihî Roma Köprüsü'nün yanına yapılan ikinci köprü, asfaltlama çalışması tamamlanarak trafiğe açıldı. Yapımına 9 Ocak 2014 tarihinde başlanan, Adana ve Irmak caddelerini birbirine bağlayan 12 metre genişliğindeki çift yönlü köprüde, Kozan Belediyesi ekipleri asfaltlama çalışmalarını tamamladılar.

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, yaptığı açıklamada ikinci köprünün ardından restorasyonu devam eden tarihî köprünün de trafiğe açılacağı söyledi. Özgan, “Tarihî köprümüzde devam eden restorasyon çalışmaları nedeniyle bölgemize ikinci bir köprü ihtiyacı doğmuştu. Biz de Kozan Belediyesi olarak geçtiğimiz ay, Irmak ve Adana caddelerimizi birbirine bağlayan ikinci bir köprü yapım çalışmasına başlamıştık. Yapım çalışması tamamlanan ve ekiplerimiz tarafından asfaltlanan köprümüz, bugün itibarıyla trafiğe açıldı. Tarihî Roma Köprümüz de restorasyon çalışması tamamlandıktan sonra açılacak.” dedi. CİHAN

Kozan'da tarihî köprünün yanına yapılan yeni köprü açıldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×