KOSHİM'den ihtiyaç sahiplerine yardım ve beslenme eğitimi

Antalya'da Konyaaltı Sağlık Hizmet Merkezi(KOSHİM), hem ihtiyaç sahiplerine yardım ediliyor, hem de beslenme ve diyet konusunda bilgilendirme yapılıyor.Konuyla ilgili Konyaaltı Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre gıda ve giyim bankası,...

KOSHİM'den ihtiyaç sahiplerine yardım ve beslenme eğitimi
05 Haziran 2014 Perşembe 15:23

Antalya'da Konyaaltı Sağlık Hizmet Merkezi(KOSHİM), hem ihtiyaç sahiplerine yardım ediliyor, hem de beslenme ve diyet konusunda bilgilendirme yapılıyor.

Konuyla ilgili Konyaaltı Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre gıda ve giyim bankası, engelli merkezi, beslenme ve diyet Bölümü, aile Danışma Merkezi, evde Bakım servisi gibi birçok sosyal destek birimi KOSHİM’de, tek çatı altında hizmet veriyor. Bu kapsamda gıda ve giyim bankası ihtiyaç sahiplerine ücretsiz alış veriş imkanı sunuyor. Yardıma muhtaç olduğu resmi kuruluşlarla belirlenen kişiler, Konyaaltı Belediyesi tarafından verilen KONKART ile market alış verişlerini yapabiliyor. Gıda ve giyim bankasında 600 çeşit market ürünü yer alıyor.

KOSHİM çatısı altında hizmet veren beslenme ve diyet bölümünde de obezite hastalığı ile mücadele yolları anlatılıyor. Diyete bağlı kronik rahatsızlıkları uzman hekimler tarafından tespit edilen hastalar, beslenme ve diyet bölümüne gelerek, sağlıklı bir yaşam için yol haritası ediniyor. Kas, yağ, kilo gibi vücut analizinin de yapıldığı bölümde yaklaşık 3,5 ayda 616 kişi beslenme ve diyet hakkında bilgi aldı.

Bölgede ihtiyaç sahibi herkesin gıdadan giyime tüm ihtiyaçlarını ücretsiz olarak karşıladıklarını belirten Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, beslenme ve diyet bölümü ve aile danışma merkeziyle de vatandaşın yanında olduklarını dile getirdi. Toplumun en küçük parçasını oluşturan aile kavramını özellikle yeni evli çiftlere anlatarak, sebepsiz yere boşanmaların önüne geçtiklerini ifade eden Muhittin Böcek, "İnsana dokunur yeni projelerin gelecek günlerde de bir bir hayata geçirilecek." dedi. CİHAN

KOSHİM'den ihtiyaç sahiplerine yardım ve beslenme eğitimi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×