KOSGEB'le 2 kadın daha kendi işini kurdu

İzmir'de yaşayan Senem Metin ve Fatma Karadumanlı, KOSGEB desteği ile kendi işlerinin patronu oldu.

KOSGEB'le 2 kadın daha kendi işini kurdu
26 Ocak 2014 Pazar 12:53

İzmir'de yaşayan Senem Metin ve Fatma Karadumanlı, KOSGEB desteği ile kendi işlerinin patronu oldu.

Buca'da CandyEvim Party adıyla cafe kuran Metin ve Karadumanlı, doğum günü kutlamaları, bayanlar günü, mezuniyet kutlaması başta olmak üzere her türlü etkinliğe ev sahipliği yapacak. İşletmenin açılışı, KOSGEB İzmir Güney Hizmet Merkez Müdürü Mustafa Çanakçı ve 70'e yakın davetlinin katılımı ile gerçekleştirildi.

İşletme ortaklarından Senem Metin, ortağı Fatma Karaduman ile birlikte daha önce ev hanımı olduklarını, KOSGEB'in girişimcilik eğitimine katılarak kendi işlerinin patronu olmak istediklerini söyledi. Metin, "Ortağımla birlikte ilk iş tecrübemiz olacak. Yıllardır her ikimiz de evimizde çocuklarımızla ilgileniyorduk. Daha önce çalışmayı düşünmüş ama fırsat yaratamamıştık. KOSGEB'in girişimcilik eğitimini duyar duymaz başvurduk, iş fikrimiz beğenildi. Girişimcilik sertifikamızı aldıktan sonra 2014 yılı başında işletmemizde hizmet vermeye başladık." dedi.

Fatma Karaduman ise hedeflerinin kısa süre içinde markalaşarak şubeler zinciri açmak olduğunu kaydetti. Karaduman, "Ailelerimiz, özel günlerini yapmak için özel mekanlara ihtiyaç duyuyorlar. Özel günlerinde rahat edebilecekleri bir ortam istiyorlar. Biz de bu ihtiyacı karşılamak için özel cafemizi kurduk.” diye konuştu.

KOSGEB İzmir Güney Hizmet Merkez Müdürü Mustafa Çanakçı, her gün yeni bir girişimcinin kendi işletmesini kurmasından büyük mutluluk duyduklarını söyledi. KOSGEB olarak girişimcilere, özellikle kadın girişimcilere önemli kredi destekleri sunduklarını anlatan Çanakçı, "KOSGEB sayesinde kendi işinin patronu olan girişimcilerin sayısı hızla artıyor. Biz de bu girişimciler arasında dayanışma ve bir birleriden alışveriş yapmalarının yolunu açmak için sosyal medyada 'Sevdamız Girişimcilik' adıyla bir grup oluşturduk. Grup üyelerinin sayısı bin 75'e ulaştı." dedi.

Türk Halk Müziği Sanatçısı Erkut Özkan, açılışın ardından kısa bir dinleti sundu.
CİHAN

KOSGEB'le 2 kadın daha kendi işini kurdu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×