Körfez'in öğrencisi, TEOG'da bütün soruları bilerek büyük avandaj yakaladı

Antalya'nın Alanya ilçesinde Körfez Dershanesi 8. sınıf öğrencisi Melda Çetinkaya, 28-29 Kasım 2013 tarihlerinde yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı'nda (TEOG) bütün sorulara doğru cevap verdi.

Körfez'in öğrencisi, TEOG'da bütün soruları bilerek büyük avandaj yakaladı
21 Ocak 2014 Salı 14:23

Antalya'nın Alanya ilçesinde Körfez Dershanesi 8. sınıf öğrencisi Melda Çetinkaya, 28-29 Kasım 2013 tarihlerinde yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı'nda (TEOG) bütün sorulara doğru cevap verdi. Çetinkaya, nisan ayında ikincisi yapılacak sınavda yine bütün soruları doğru cevaplaması durumunda Türkiye birincisi olacak. Körfez'in bir öğrencisinin 120 sorunun tamamını, 6 öğrencisinin de 119'unu doğru cevaplayarak büyük bir başarı elde etti. 119'unu doğru cevaplayan Almira Tercan, Nur Çalış, Nidanur Sinaoğlu, Özlem Yılmaz, Rumeysa Temel, Berke Vatandaş sadece bir soruyu bilemeyen isim oldu.

    Dershanesi Müdürü Özkan Özbak, öğrencilerinin bu başarılarla Alanya'nın gururu olduğunu dile getirdi. Özbak, bireysel başarıda birinci olan Körfez Dershanesi'nin kitlesel başarıda da birinci olduğunu açıkladı. Bir dönem sabırla çalışarak ortaya koydukları başarılarından dolayı öğrencilerini tebrik eden Özbak, “Başarıda şüphesiz disiplinli ve sistemli çalışmanın yanında öğrenci öğretmen-aile diyalogunun payı çok büyük. Körfez Dershaneleri öğretmenleri, öğrencilerin ihtiyaçlarına göre titiz çalışmalar yaparak, bu başarıları ortaya koymuşlardır. Öğrencileri doğru kaynaklarla, doğru ve verimli çalışmalarla desteklemişlerdir. Başarıda emeği geçen dershane ve okul öğretmenlerine, öğrenci ve velilere teşekkür ediyorum." dedi.

    Bütün sorulara doğru cevap vererek Türkiye birinciliği için büyük bir avantaj elde eden Çetinkaya da elde ettiği başarıda dershane ve okul öğretmenlerinin katkısının büyük olduğunu söyledi. Derslerine düzenli çalıştığını belirten Çetinkaya, “Böyle bir başarıyı bekliyordum. Emeği geçen dershane ve okul öğretmenlerimle aileme çok teşekkür ediyorum. Beni hiçbir zaman yalnız bırakmadılar ve hep destek oldular. Böyle bir başarı elde ettiğimi için Allah’a şükrediyorum.” diye konuştu. CİHAN

Körfez'in öğrencisi, TEOG'da bütün soruları bilerek büyük avandaj yakaladı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×