Körfez Akademi: Her 8 işsizden 1’i İİBL’li

Dokuz Eylül Üniversitesi'nde(DEÜ) Körfez Akademi ve Maliye Kulübü işbirliği ile kariyer planlama semineri yapıldı. Seminere konuşmacı olarak katılan kariyer danışmanı Kenan Unus, kamuda çalışmanın özel sektörde çalışmaya göre daha...

Körfez Akademi: Her 8 işsizden 1’i İİBL’li
08 Mayıs 2014 Perşembe 17:03

Dokuz Eylül Üniversitesi'nde(DEÜ) Körfez Akademi ve Maliye Kulübü işbirliği ile kariyer planlama semineri yapıldı. Seminere konuşmacı olarak katılan kariyer danışmanı Kenan Unus, kamuda çalışmanın özel sektörde çalışmaya göre daha avantajlı olduğunu söyledi. Türkiye’de 2 milyon 784 bin işsiz olduğu bunun da yaklaşık 350 bininin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi(İİBF) mezunu olduğunu belirten Kariyer danışmanı Kenan Unus, her 8 işsizden 1’inin İİBF’li olduğunu, özel sektörde işe başlamanın maaş, iş ortamı ve kariyer planlaması için avantajlı olmadığını ifade etti.

    Kamuda KPSS A ile alımın yapıldığı müfettiş, uzman, denetmen, denetçi, kontrolör, murakıp gibi kariyer mesleklerini tercih etmenin avantajlı olduğunu aktaran Unus, bunun yanında devlette kariyer yapma imkanının 10 yılda yaklaşık 4,5 kattan fazla arttığını ifade etti. Kariyer mesleklerine hazırlanan öğrencilerin az netle çok puan alabildiğini, düzenli bir ders çalışma ile KPSS A sınavlarında başarılı olabileceklerini, A grubunda mülakat yapmayan kurumun olmadığını, hiçbir kurumun da başarılı elemanı kaçırmak istemediğini sözlerine ekledi.

    DEÜ Maliye Kulübü Başkanı Bahadır Topaktaş ise seminer sonunda yaptığı değerlendirmede; “Kariyer yolundaki öğrenci arkadaşlarımız açısından çok verimli bir etkinlik yaptık. Bilgi ve tecrübelerini bizimle paylaşan Körfez Akademiye çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

    Yoğun katılımın olduğu seminerin sonunda, sürpriz hediyeler çekilişle sahiplerini buldu. CİHAN

Körfez Akademi: Her 8 işsizden 1’i İİBL’li


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×