Köprülü, belde olarak kalacak

Nüfusu 2 binin altına düştüğü için kapanan ve köy ile mahalle olan beldeler arasında bulunan Ardahan'ın Köprülü beldesi yapılan itiraz üzerine 'belde' olarak kaldı. Konu hakkına bir açıklama yapan Ardahan eski milletvekili Saffet Kaya,...

Köprülü, belde olarak kalacak
12 Mayıs 2014 Pazartesi 13:13

Nüfusu 2 binin altına düştüğü için kapanan ve köy ile mahalle olan beldeler arasında bulunan Ardahan'ın Köprülü beldesi yapılan itiraz üzerine 'belde' olarak kaldı.

Konu hakkına bir açıklama yapan Ardahan eski milletvekili Saffet Kaya, Köprülü beldesinin kapanmayacağını Danıştay'ın bu konuda bugün karar verdiğini açıkladı. Konuyu baştan beri takip ettiğini belirten Saffet Kaya Danıştay'a yapılan itirazın kabul edildiğini Köprülü beldesinin belde olarak kalmasına karar verdiğini açıkladı.

Haberin başta Köprülülere olmak üzere tüm Ardahan'a hayırlı olmasını dilediğini ifade eden Saffet Kaya, ''Hanak Ortakent (Büyük Nakala) ve Aşıkşenlik (Suğara) beldesinin kapanmasına her ne kadar üzüldüysek, Göle Köprülü'nün kapanmayacağı kararı ve haberine o kadar sevindik.''dedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×