Köprüdeki arızanın cezası vatandaşa kesildi

Yavus Sultan Selim Köprüsü'nde ücretli geçişler bugün başladı, ancak HGS ve OGS sistemindeki arızanın cezası vatandaşlara kesildi. HGS ve OGS'si bulunan ancak yanında para bulunmayan vatandaşlar köprüden cezalı geçmek zorunda kaldı.

Köprüdeki arızanın cezası vatandaşa kesildi
01 Eylül 2016 Perşembe 08:55

Yavuz Sultan Selim Köprüsü(YSS)'nü kullanan sürücüler bugün itibari ile ücretli geçiş yapmaya başladı. Saat 00.00'yi gösterdiği anlarda gişelerden çıkan sürücüler, OGS ve HGS'de yaşanan sorun nedeni ile ücretli geçiş için sıraya girdi. Köprüdeki sistemde yaşanan arızanın cezasının vatandaşlara kesilmesi ise tepkiyle karşılandı. OGS ya da HGS aboneli olduğu halde yanında para bulunmayan vatandaşlara cezalı geçiş yaptırıldı. Bu da birçok sürücünün tepkisine neden oldu. 

Vatandaşlar, "Şuana kadar ücretsiz olarak geçtik. Bu halk için iyi bir şeydi. Ama artık bu saatten sonra ücretli olması gerekiyor. Yatırımların bir şekilde artık karşılanması lazım. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" dedi.

YSS Köprüsü ve otoyolun ücretli hale gelmesi ile birlikte HGS ve OGS sisteminde yaşanan sorun, otoban çıkışlarında araç kuyruğu oluşmasına neden oldu. Bir çok araçta HGS ve OGS olmasına rağmen ücretsiz geçiş esnasında kameraların açık olmaması ve ardından ücretli geçişle birlikte açılan kameraların araçlardaki sistemleri tanımaması nedeni ile çıkışlarda sorun yaşandı. Son dakikada çıkış gişesine giren bir kamyon sürücüsü, ücret istenmesi üzerine tepki gösterdi.

Hızlı Geçiş Sistemi olduğunu belirten sürücü, yanında parası olmadığını belirterek gişe memuruna itiraz etti. Bunun üzerine açıklama yapan gişe memuru, kamyon şoförüne OGS ve HGS'de yaşanan sorunu anlatarak, kamyon sürücüsüne cezalı geçiş yaptırdı. Bu tartışma yaşanırken, gişelerdeki HGS ve OGS geçiş noktalarından girmeye çalışan sürücülerin de sistemin sorunlu olması nedeni ile giremedikleri görüldü. Sürücüler nakitle çıkış yapmak için kart alarak gişelerden giriş yaptı. Görevliler ise sorunun giderilmesi için seferber oldu. Yaşanan sorun nedeni ile uzayan araç kuyruğu gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×