Köprüde bomba paniği!

Şişli, Odesa Bulvarı üzerindeki yaya üst geçidinde asılan pankart ve ucuna bağlanan şüpheli paket paniğe sebep oldu.

Köprüde bomba paniği!
25 Mayıs 2015 Pazartesi 10:04


Şişli, Odesa Bulvarı üzerindeki yaya üst geçidinde asılan pankart ve ucuna bağlanan şüpheli paket paniğe sebep oldu.


Pankartın farkına varan bir vatandaş, polis ekiplerini beklemeden pankartı ve ucundaki şüpheli paketi köprü korkuluklarından alarak yere attı.
Olay saat 07.00 civarında Şişli Odesa Bulvarı üzerinde meydana yaşanan. Edinilen bilgiye göre, yüzleri maskeli iki kişi bulvar üzerindeki yaya üst geçidinin korkuluklarına bir pankart asarak olay yerinden kaçtı. Pankartı ve ucundaki paketi gören vatandaşlar durumu polis ekiplerine bildirdi. Polis ekipleri beklendiği esnada bazı vatandaşlar üst geçidi kullanmaya devam ederken bazıları da yoldan geçmeyi tercih etti.

PANKARTI VE PAKETİ KÖPRÜDEN ALDI

Bu sırada Musa İnanç ismindeki bir vatandaş üst geçide çıkarak pankartı ve ucuna bağlı olan şüpheli paketi köprü korkuluklarından çözdü. Şaşkın bakışlar arasında pankartı ve şüpheli paketi alan Musa İnanç, "Şüpheli pakette bomba olabilirdi. Neden aldınız" şeklindeki soruya, "Bomba olsaydı insanlara zararı olacaktı. Çocuklara ve insanlara zararı olabilirdi. Üst geçitten insanlar geçiyor. Patlayabilirdi. Ölümün gözünü seveyim" dedi. 
Pankartın sökülmesinin ardından olay yerine sivil polis ekipleri geldi. Çevreye güvenlik şeridi çeken ekipleri olay yerine bomba imha uzmanı çağırdı. Odesa Bulvarı ise Taksim istikametine araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Kısa sürede olay yerine gelen uzman ekip özel kıyafetini giyerek şüpheli pakete fünye yerleştirdi. Büyük bir gürültü ile patlatılan paketin içi boş çıktı. Yaşanan patlama nedeniyle pankartta yandı. Yanan pankart ve paket uzman ekip tarafından yangın söndürme tüpü ile söndürüldü. Paketin boş olduğunun anlaşılması ile bir süre kapalı kalan trafik yeniden açıldı.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×