Köpek ırkları Nilüfer’de tescillenecek

Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu’nun bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği ‘Köpek Irk Standartları Yarışması’ bu yıl Bursa Nilüfer Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu, tüm...

Köpek ırkları Nilüfer’de tescillenecek
01 Ağustos 2014 Cuma 16:53

Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu’nun bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği ‘Köpek Irk Standartları Yarışması’ bu yıl Bursa Nilüfer Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu, tüm dünyadaki köpek ırklarının kayıt altına alınması ve gelişimi için bilimsel ve yönetsel organizasyonlar düzenliyor. Köpek ırklarının kayıt altına alınması ve kayıtlı ırkların soy kütük belgelerinin uluslararası geçerliliğinin sağlanması için merkezi Belçika’da bulunan Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu, 2006’dan bu yana da Türkiye’de faaliyet gösteriyor.

Federasyon ve Nilüfer Belediyesi işbirliğiyle düzenlenecek ‘3. Ulusal Köpek Irk Standartları Yarışması’ Nilüfer Belediyesi Üçevler Spor Tesisleri’nde gerçekleştirecek. Türkiye’de bulunan köpek ırklarının kıyasıya mücadele edeceği yarışma yarın başlayacak.

Yarışmada Türkiye’ye ait olan Kangal, Akbaş, Anadolu Mastifi, Kars Köpeği, Türk Kopoyları, Sultan Tazısı ve diğer köpek ırkları da uluslararası platformda Türkiye adına tescil edilmek için yarışacak.

TESCİL 86 ÜLKEDE KABUL GÖRÜYOR

Dünya Köpek Irkları Federasyonu tarafından kayıt altına alınan köpekler, federasyon üyesi 86 ülke ve anlaşmalı 3 ülkede doğruluğu kabul görüyor. Türkiye Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu, Türkiye genelinde her şehirde belirli tarihlerde düzenlenen ırk standartları yarışmaları ile yeni köpekleri kayıt altına almayı hedefliyor. CİHAN

Köpek ırkları Nilüfer’de tescillenecek


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×