Kontör dolandırıcılığından 12 gözaltı

Kendilerini savcı, polis ve asker olarak tanıtarak vatandaşı kandıran Şanlıurfa merkezli 7 ilde eş zamanlı kontör dolandırıcılığı operasyonu yapıldı.

Kontör dolandırıcılığından 12 gözaltı
27 Aralık 2013 Cuma 19:08

Kendilerini savcı, polis ve asker olarak tanıtarak vatandaşı kandıran Şanlıurfa merkezli 7 ilde eş zamanlı kontör dolandırıcılığı operasyonu yapıldı. 300 bin lira haksız kazanç elde eden çeteye yönelik düzenlenen operasyonda 12 kişi gözaltına alındı. Zanlılardan 7’si mahkemeye sevk edildi.

3 aylık takibin ardından Şanlıurfa; İstanbul, Denizli, Ankara, Çorum, Diyarbakır, Kayseri illerinde eş zamanlı operasyonla dolandırıcılık çetesi çökertildi.

Bir ihbarla başlatılan soruşturma kapsamında çetenin 10 kişiyi dolandırdığı tespit edildi. Çetenin 300 bin lira haksız kazanç elde ettiği belirtilirken, polisin erken müdahalesi sonucu çete üyelerinin hesabına bloke konuldu. Bu şekilde 90 bin lira ele geçirilerek mağdurların kısmen zararı önlendi. Polisin düzenlediği operasyonda 12 işi gözaltına alındı. Emniyetteki sorgularının ardından 5’i serbest bırakılırken 7 şüpheli ‘Suç İşlemek için örgüt kurmak, örgütü yönetmek, üye olmak, suç örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek, örgüt faaliyet çerçevesinde dolandırıcılık yapmak’ suçundan adliyeye sevk edildi.
CİHAN

Kontör dolandırıcılığından 12 gözaltı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×