Komşuları Uğur Mumcu’yu andı

Gazeteci – Yazar Uğur Mumcu ölümünün 21. yıldönümünde Ankara Yenimahalle ilçesinde anıldı.

Komşuları Uğur Mumcu’yu andı
24 Ocak 2014 Cuma 16:03

Gazeteci – Yazar Uğur Mumcu ölümünün 21. yıldönümünde Ankara Yenimahalle ilçesinde anıldı.

Batıkent Metro Durağı’nda toplanan kalabalık, Uğur Mumcu’nun adını taşıyan mahallede bulunan ve yine gazetecinin adını taşıyan parka yürüdü. Yürüyüşe, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da katıldı.
Uğur Mumcu Parkı’nda gerçekleşen törene çok sayıda vatandaş katıldı. Ellerinde karanfillerle yürüyüşe geçen konvoy gözyaşlarıyla hep bir ağızdan Uğur Mumcu’ya yazılan “Uğurlar olsun” türküsünü söyledi.
Uğur Mumcu Anıtı’na çelenk bırakan Yaşar yaptığı konuşmada, “Yılgınlığın, korkaklığın, tepkisizliğin ve çıkarcılığın oldukça yoğun olduğu bu dönemde Uğur Mumcu, güçlü kişiliğiyle bir inanç ve bir erdem anıtı olarak kalemiyle bizim önümüzü aydınlatıyor. 21 yıl geçmesine rağmen kimliği ileriyi gören bir yurtsever olarak, duruşuyla bugün yine bize ışık tutmaya devam ediyor.” dedi.

SEVENLERİ EVİNİN ÖNÜNDE

Batıkent Uğur Mumcu Mahallesi’nde düzenlenen törenin ardından kalabalık Uğur Mumcu’nun Gazi Osman Paşa’da Karlı Sokak’ta bulunan evini ziyaret etti. Çok sayıda kalabalığın bulunduğu Karlı Sokaktaki anma törenine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Milletvekilleri, Mumcu Ailesi, çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve temsilcileri de katıldı. Törende Kemal Kılıçdaroğlu, CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, eşi Güldal Mumcu ve Fethi Yaşar, Uğur Mumcu Anıtı’nın önüne karanfil bırakarak mumlarını bıraktı.

CİHAN

Komşuları Uğur Mumcu’yu andı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×