banner379

Kolat üzerindeki baskı artıyor

Berlin Uyum Senatörü Dilek Kolat’ın Kreuzberg’te, Oranienplatz’a kurdukları çadırlarda barınan mültecilerle ilgili soruna çözüm bulma arayışlarının henüz sonuç vermediği, kendisine yönelik baskıların arttığı belirtildi.

Kolat üzerindeki baskı artıyor
24 Şubat 2014 Pazartesi 21:28

Berlin Uyum Senatörü Dilek Kolat’ın Kreuzberg’te, Oranienplatz’a kurdukları çadırlarda barınan mültecilerle ilgili soruna çözüm bulma arayışlarının henüz sonuç vermediği, kendisine yönelik baskıların arttığı belirtildi. Berlin’in yerel gazetelerinden BZ’te yayınlanan bir habere göre Kolat’ın soruna çözüm getireceğine dair umutlar gün geçtikçe azalıyor. Oranienplatz’a iki yıl önce kamp kuran 80 kadar mültecinin sorununa çözüm bulunamaması halinde mültecileri büyük bir belirsizlik bekliyor.

Söz konusu haberde Kreuzberg Belediye Başkanı Monika Herrmann’ın Kolat’a baskı yaptığı ve "Durumun ne merkezde olduğunu bilmek istiyorum. Telefonla geri aranma ricalarım şimdiye kadar dikkate alınmadı." diyerek Kolat’ın tutumundan şikayetçi olduğu belirtilirken Berlin Uyum Senatörü’nün bu konuda suskun kaldığı, ekibinden bir sözcünün "Görüşmeler devam ediyor, ancak yeni bir gelişme yok." dediği yazıldı.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×