Kocasinan’da temizlik için 15,7 milyon TL

Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, 2014 yılında temizlik hizmetleri için 15,7 milyon liralık bütçe ayırdıklarını söyledi.

Kocasinan’da temizlik için 15,7 milyon TL
16 Ocak 2014 Perşembe 19:18

Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, 2014 yılında temizlik hizmetleri için 15,7 milyon liralık bütçe ayırdıklarını söyledi. Yaşanabilir bir şehrin temizliğini olmazsa olmaz bir hizmet olarak değerlendirdiklerini vurgulayan Yıldız, ”Temiz olmayan bir şehirde sağlıklı biçimde bugünden ve gelecekten söz edemeyiz. Bize göre sağlıklı bir şehir öncelikle temiz olmalıdır. Temiz bir şehriniz yoksa yaptığınız özel hizmetleri şehrinize kazandırsanız da bunları gerektiği gibi ve layıkıyla sunamazsınız.” dedi.

Başkan Bekir Yıldız, Kocasinan Belediyesi sınırları içinde sabah-akşam olmak üzere her gün rutin temizlik hizmetlerinin yapıldığının altını çizerek, ”Temizlik hizmetleri Kocasinan Belediyesi'nin vazgeçilmezidir. Yaşanabilir, sağlıklı bir çevre kurmak için bu açıdan temizlik hizmetlerine büyük önem veriyoruz. 2014 yılı temizlik hizmetleri bütçesini geçen yıla göre yüzde 14,5 artırarak 13,7 milyondan 15,7 milyon liraya çıkardık. Enflasyonun bile tek haneli rakamlarda yıllık arttığı dikkate alındığında bu alanda önemli bir artış gerçekleştirdik. Temizlik hizmetlerimizin kalitesini daha da artırmak için temizlik personelinin vasfına göre 2 ayrı ihale yaptık. Temizlik için yaklaşık 600 kişiye iş imkanı sağlıyoruz.” şeklinde konuştu.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×