Kocasinan'a emniyetten teşekkür beratı

Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, 'İpeksi Dokunuş ile Sokaktan Madalyaya Uzanan Eller-2020 Olimpiyat Hedefi' projesine kesintisiz destek vereceklerini söyledi.

Kocasinan'a emniyetten teşekkür beratı
17 Ocak 2014 Cuma 21:43

Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, 'İpeksi Dokunuş ile Sokaktan Madalyaya Uzanan Eller-2020 Olimpiyat Hedefi' projesine kesintisiz destek vereceklerini söyledi.

Kayseri Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ve İpek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Aslan, 'İpeksi Dokunuş ile Sokaktan Madalyaya Uzanan Eller- 2020 Olimpiyat Hedefi' adlı projeye desteğinden dolayı Başkan Bekir Yıldız'ı makamında ziyaret ederek, teşekkür beratı verdi.

Başkan Bekir Yıldız, Yenişehir'e yaptıkları yeni spor salonunu bu projeye tahsis ettiklerinin altını çizerek, "Saffet Bey'den projeyi ilk işittiğimde heyecanlandım. Uzak Doğu sporları ve teakwandonun Türkiye'ye gelişini yakından biliyorum. Türk halkının yapısına, disiplin anlayışına uygun bir spor. Yönetici, sporcu ve antrenörü olduğum için projeyi teşvik edeceğiz. Bir salon tahsis ettik, daha ne gerekiyorsa yaparız, başka mahallelerde de salon açarız. İnşallah bu devlet projesi olur. Güzel olan şeyi herkes alır götürür. Siz güzel bir görüntü veya sonuç gösterin, destekçiniz oluruz. Projeye maddi destek vereceğiz ama projeye zamanını verecek insan da istiyor. Kayseri'de hayırsever damar kuvvetli, inşallah bu gönüllü insanlara da örnek olunur. Saffet Bey gibi hayırseverlerin projede bulunması ve ciddi yük üstlenmesi projenin sıhhatine işarettir diye düşünüyorum." dedi.

Emniyet Müdürü Mustafa Aydın da ailelerin ihmal etmesiyle sokağa itilen, ailelerinin istismar ettiği kız ve erkek 2 bin çocuğun sporla topluma kazandırılmasını hedeflediklerini belirterek, "Bu çocuklarımızın ruhlarındaki travmaları sporla, ilgiyle, sosyal faaliyetlerle, özellikle de teakwandoyla tedavi edip topluma kazandıracağız. Bu çocuklarımızı başarı ve profesyonelleştirme mahiyetinde 2020 olimpiyatlarına hazırlamak idealiyle yola çıktık. Bu projenin aslında bir devlet projesi olmasını istiyoruz. Spor salonunun tahsisi de bu açıdan çok önemli bir adım. İstediğiniz kadar proje yapın mekan yoksa işiniz zor. Sayın Valimiz de projeyi çok önemsiyor. Size çok teşekkür ediyoruz, emniyet teşkilatı adına bize ve projeye verdiğiniz destekten dolayı size Emniyet Beratı takdim etmekten onur duyuyorum." şeklinde konuştu.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×