Kocaeli'nde yeni nesil 60 otobüs törenle seferlerine başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ile ulaşım kooperatifleri tarafından alınan yeni nesil 60 adet otobüs, Perşembe Pazarı alanında düzenlenen törenle hizmete girdi.

Kocaeli'nde yeni nesil 60 otobüs törenle seferlerine başladı
22 Ocak 2014 Çarşamba 11:38

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ile ulaşım kooperatifleri tarafından alınan yeni nesil 60 adet otobüs, Perşembe Pazarı alanında düzenlenen törenle hizmete girdi. Törende konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Zekeriya Özak, "Artan nüfusun ulaşım ihtiyacına rahat, konforlu, ekonomik ulaşım imkânlarıyla çözümler üretiyoruz. 2023 Ulaşım Mastır Plan Kararları çerçevesinde ulaşım yatırımlarında hız kesmiyoruz." dedi.

Kocaeli’nin artan ulaşım ihtiyacını karşılamak, halkın modern, konforlu ve güvenli ulaşımını sağlamak için çalışan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, çevreci otobüslerle birlikte iç hatlarda kullanılan otobüslerini gençleştirmeye ve hizmet kalitesini artırmaya devam ediyor. Bu amaçla 28 yeni otobüsü daha araç filosuna katan Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra ulaşım kooperatifleri de 32 yeni otobüsü Kocaeli halkının kullanımına sundu. Böylece son sistem, çevreci, modern ve güvenli ulaşımın adresi olacak 60 yeni otobüs daha Kocaeli genelinde yola koyuldu.

Engelli vatandaşların da kullanımına uygun bu araçlarla, Kocaeli’ndeki ulaşım kalitesi artarken, eski ve ömrünü tamamlamış otobüsler yollardan çekilecek. Perşembe Pazarı alanında Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Zekeriya Özak, Genel Sekreter Ersin Yazıcı, genel sekreter yardımcıları, daire başkanları ve kalabalık bir halk topluluğunun katılımıyla gerçekleşen törende 60 yeni otobüsün hizmete alımı gerçekleşti.

BÜYÜKŞEHİR VE ULAŞIM KOOPERATİFLERİ

Törende 32 yeni nesil otobüsü Kocaeli halkının kullanımına sunan S.S. 141 No’lu Çayırova Birlik Gebze-İzmit Halk Oto. Koop. Başkanı Muhammet Kılıç, S.S. 10 No’lu Kocaeli Tütünçiftlik Yarımca Min. Küçük Oto. Mot. Taş. Koop. Başkanı Bünyamin Koç, S.S. Öz Darıcalılar Özel Halk Oto. ve Min. Mot. Taş. Koop. Başkanı Eser Çeper, S.S. 164 No’lu Gebze Özel Halk. Oto. Mot. Taş. Koop. Başkanı Osman Ayık, S.S. 41 No’lu Gölcük İzmit Min. Oto. Mot. Taş. Koop. Başkanı Mehmet Malçok, S.S. 2 No’lu Karamürsel Küçük Oto. Mot. Taş. Koop. Başkanı Ahmet Utaş, S.S. 39 No’lu Değirmendere Oto. ve Min. Mot. Taş. Koop. Başkanı İbrahim Yaşar da hazır bulundu. Ulaşım kooperatifleri adına söz alan Utaş, "Halkımıza en kaliteli hizmeti sunmak için Büyükşehir Belediyemizle birlikte gece gündüz çalışıyoruz. Bu törenle hizmete giren otobüsler de bu güzel işbirliğimizin bir göstergesidir.’’ ifadesini kullandı.

Törende Büyükşehir ile kooperatiflere yeni nesil otobüslerden temin eden OTOKAR, TEMSA ve MAN yetkilileri de hazır bulundu. OTOKAR Genel Müdür Yardımcısı Hasan Basri Akgül, yüzde 100 Avrupa kalitesiyle yüzde 100 yerli üretim olan araçlarının Büyükşehir Belediyesi tarafından Kocaeli halkının hizmetine sunulmasından duyduğu memnuniyeti belirtti. TEMSA yetkilisi Mustafa Demirtaş ise Kocaeli’nde çağdaş ulaşımın gereğini yerine getiren Büyükşehir ve kooperatiflerin yöneticilerini kutladı. MAN temsilcisi Taylan Aslanoğlu da, Türkiye’nin çok büyük bir doğalgazlı otobüs filosuna sahip olduğunu, Kocaeli Büyükşehir’in de bunda önemli bir paya sahip olduğunu dile getirdi.

Törende söz alan Başkan Vekili Zekeriya Özak, "Bugün 60 yeni otobüsü hizmete alıyoruz. Gıcır gıcır, son sistem, çevreci otobüslerimiz Kocaeli’mize hayırlı olsun. Artan nüfusun, artan ulaşım ihtiyacına daha rahat, daha konforlu, daha ekonomik ulaşım imkânlarıyla çözümler üretiyoruz. İç hatlarda kullanılan otobüslerimizi gençleştiriyor, hizmet kalitemizi optimize ediyoruz." açıklamasını yaptı.

Ulaşım kooperatiflerinin de Kocaeli’ndeki değişime canı gönülden destek verdiğini hatırlatan Başkan Vekili Özak, "Hem çevreci, hem ekonomik, hem de engelli vatandaşlarımızın kullanımına uygun olan bu araçlarla Kocaeli’deki ulaşım kalitesi daha artacak. Eski, ömrünü tamamlamış otobüsler, yollardan çekilecek. Kocaeli’yi köprülü kavşaklar, tüneller, meydanlar, bulvarlar, akıllı sistemlerle donatıyoruz. 2023 Ulaşım Mastır Plan Kararları çerçevesinde ulaşım yatırımlarında hız kesmiyoruz." ifadesini kullandı. Büyükşehir ve kooperatiflere otobüsleri temin eden OTOKAR, TEMSA ve MAN firmalarının temsilcileri, konuşmasının ardından Başkan Vekili Özak’a plaket takdim etti.

Tören alanını dolduranlara seslenen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan da yeni nesil otobüslerin hizmete sunulmasının heyecanını paylaştığını söyledi. Doğan, "Burada içimizi ısıtan ve bizi mutlu eden bir törende bir aradayız. Modern otobüslerimiz halkımızın hizmetine giriyor. Kentimize yapılan yatırımlarla çağın belediyeciliğini, yeni nesil belediyecilik hizmetlerini halkımızla tanıştırıyoruz." şeklinde konuştu.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Bandosu’nun çaldığı güzel eserlerle başlayan, sorulan sorulara doğru cevaplar veren vatandaşlara Kent Kart hediye edildi. Törende protokol üyeleri hizmete alınacak yeni nesil otobüsleri yakından inceledi. Ardından sanatçı Yusuf Güney konser verdi. CİHAN

Kocaeli'nde yeni nesil 60 otobüs törenle seferlerine başladı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×