Kocaeli'nde 'Herkes On'u Okuyor' yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi

Fahr-i Kâinat Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (sas) hayatının daha iyi öğrenilmesi ve günlük hayatta da örnek alınması amacıyla yurt çapında düzenlenen 'Herkes O'nu Okuyor' yarışmasına, Kocaeli’den yaklaşık 10 bin kişi katıldı.

Kocaeli'nde 'Herkes On'u Okuyor' yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi
22 Nisan 2014 Salı 12:43

Fahr-i Kâinat Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (sas) hayatının daha iyi öğrenilmesi ve günlük hayatta da örnek alınması amacıyla yurt çapında düzenlenen 'Herkes O'nu Okuyor' yarışmasına, Kocaeli’den yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Dereceye girenlerin ödülleri düzenlenen törenle takdim edildi.

Kocaeli’nde, Mavera Gençlik ve Kültür Kulübü Derneği ve Peygamber Yolu Derneği’nin birlikte düzenlediği yarışmanın ödül töreni, Bahane Düğün Salonu’nda yapıldı. Tören, Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Törende, Peygamberimiz'in (sas) hayatını anlatan ‘Efendiler Efendisi Hz. Muhammed, Efendimiz ve Sonsuz Nur’ isimli kitapların okunduğu yarışmada dereceye girenlere 63 saat, 11 bisiklet, 22 iPad ve 6 umre hediyesi verildi.

Peygamber Yolu Derneği’nde görevli Yücel Men yaptığı konuşmada, kaybedeninin olmadığı yarışmaya, Türkiye genelinde 2 milyon 250 bin kişinin katıldığını söyledi. Men, Peygamberimiz'in (sas) hayatını tanıtmaya yönelik faaliyetlerinin devam edeceğini anlattı. Tören sonunda sanatçı Gökmen, seslendirdiği ilahileriyle duygu dolu anlar yaşanmasına sebep oldu.
CİHAN

Kocaeli'nde 'Herkes On'u Okuyor' yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×