KMÜ’ye 3 bin 440 yeni öğrenci

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), üniversitelerin öğrenci kontenjanlarını belirledi. ÖSYM’nin üniversitelere gönderdiği 2014-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’na göre Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi'ne...

KMÜ’ye 3 bin 440 yeni öğrenci
11 Haziran 2014 Çarşamba 11:58

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), üniversitelerin öğrenci kontenjanlarını belirledi. ÖSYM’nin üniversitelere gönderdiği 2014-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’na göre Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi'ne (KMÜ) 2014-2015 eğitim-öğretim döneminde bin 320’si lisans, bin 990’ı ön lisans ve 130’u da özel yetenek sınavı ile olmak üzere toplam 3 bin 440 yeni öğrenci alınacak.

    ÖSYM kılavuzuna göre yeni eğitim-öğretim döneminde KMÜ’de 3 yeni programa daha öğrenci kabul edilecek. KMÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu İş Sağlığı ve Güvenliği Programı, Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı bu kapsamda ilk defa öğrenci alımı yapan programlar olacak. Öğrenciler, programların hem normal hem de ikinci öğretimlerine başvuruda bulunabilecek.

    KMÜ’nün kontenjanları hakkında değerlendirmede bulunan Rektör Prof. Dr. Sabri Gökmen, "2017 yılı stratejik hedeflerimiz arasında yer alan 12.500 öğrenci sayısına ulaşmak ve bölgenin ihtiyacı olan programlara öğrenci alarak içinde yaşadığımız toplumun bilimsel, sosyal ve ekonomik gelişimine katkı sunmak adına üniversitemizin aranırlığını artırma gayreti içerisindeyiz." şeklinde konuştu.

    Rektör Gökmen, "Teknolojinin sürekli değiştiği ve geliştiği çağımızda üniversite olarak yenilenmeye, büyümeye ve gelişmeye devam ediyoruz. Yeni kurulan bir üniversite olmasına rağmen Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi bilimsel altyapısı itibariyle çok iyi bir noktaya gelmiş bulunmaktadır." dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×