"Klimayı sağlığınız için 24 derecede çalıştırın"

TSE Çukurova Bölge Koordinatörü Mehmet Uğur Özdeniz, insan sağlığı için en uygun sıcaklığın 24 derece olduğunu belirterek, özellikle yaz sıcaklarında klimaların bu ayarda çalıştırılması gerektiğini söyledi.İklimlendirme konusunda...

15 Temmuz 2014 Salı 16:48

TSE Çukurova Bölge Koordinatörü Mehmet Uğur Özdeniz, insan sağlığı için en uygun sıcaklığın 24 derece olduğunu belirterek, özellikle yaz sıcaklarında klimaların bu ayarda çalıştırılması gerektiğini söyledi.

İklimlendirme konusunda klimaların yaygın olarak kullanıldığını söyleyen Mehmet Uğur Özdeniz, yeni alınacak klimalarda aranacak özellikler ve çalıştırma şartlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Özdemir, enerjinin etkin kullanımı, israfın önlenmesi, enerji maliyetlerinin ekonomi üzerindeki yükünün hafifletilmesi ve çevrenin korunması için enerji kaynaklarının ve enerji kullanımında verimliliğin artırılması gerektiğini belirtti. Bu bağlamda klima seçimi yaparken özellikle bölgesel koşullar, soğutulacak, bu alan içerisindeki ısı kayıpları, ısı kaynakları, alanın yalıtım düzeyinin dikkate alınması tavsiyesinde bulunan Özdeniz, "Klima seçimi yapılırken, enerji tasarruf amaçlı yeni nesil inverter klima teknolojisi, çevre açısından CO2 salınımı düşük, çalışma ömrü yüksek ve yetkin servis tarafından doğru olarak montajı yapılmış klimalar tercih edilmelidir." dedi. Özdeniz ayrıca, insan sağlığı için en uygun sıcaklığın 24 derece olarak belirlendiğini hatırlatarak, klimaların bu ayarda çalıştırılmasını da tavsiye etti.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×