Kızılay’da Sarısülük’ü anma gerginliği

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle, Gezi Parkı olayları sırasında polis kurşunuyla ölen Ethem Sarısülük’ü anmak isteyen grup ile polis arasında gerginlik yaşandı.Ankara Kızılay Meydanı’nda toplanıp Sarısülük’ün vurulduğu...

Kızılay’da Sarısülük’ü anma gerginliği
01 Mayıs 2014 Perşembe 11:53

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle, Gezi Parkı olayları sırasında polis kurşunuyla ölen Ethem Sarısülük’ü anmak isteyen grup ile polis arasında gerginlik yaşandı.

Ankara Kızılay Meydanı’nda toplanıp Sarısülük’ün vurulduğu noktaya karanfil bırakmak isteyenlerin önü, polisler tarafından barikat kurularak kesildi. Kalabalık arasında bulunan CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, barikatın kaldırılması için emniyet yetkilileri ile bir süre görüştü. Gök’ün görüşmesi sonrası 15 kişinin karanfil bırakmak için Sarısülük’ün vurulduğu yere geçmesine izin verildi. Ancak diğer kişiler de geçmek isteyince gerginlik bir süre daha devam etti. Araya tekrar giren milletvekili Gök, kalabalığı sakinleştirdi. Belirlenen 15 kişi Sarısülük’ün bulunduğu yere giderek karanfil bıraktı.

CİHAN

Kızılay’da Sarısülük’ü anma gerginliği


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×