Kızılay’a, Sayıştay denetçilerinden kan bağışı

Sayıştay Başdenetçisi Lokman İlbilgi ve Sayıştay Denetçisi Abdullah Değirmenci, Türk Kızılayı Adana Şubesi’ni ziyaret etti.

Kızılay’a, Sayıştay denetçilerinden kan bağışı
17 Nisan 2014 Perşembe 18:18

Sayıştay Başdenetçisi Lokman İlbilgi ve Sayıştay Denetçisi Abdullah Değirmenci, Türk Kızılayı Adana Şubesi’ni ziyaret etti.

Kızılay Şube Başkanı Ramazan Saygılı ve Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nimet Dalkır’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette Kızılay’ın ulusal ve uluslararası alanda yürüttüğü faaliyetler konuşuldu. Başdenetçi İlbilgi, “Görev yaptığımız her ilde, basında, sosyal medyada Kızılay’ın çalışmalarını görüyor ve takdirle karşılıyoruz. Böylesine özverili çalışan bu büyük kuruma yardımlarımızı esirgememeliyiz. Kızılay’a yardım demek toplumun tüm kılcal damarlarına ulaşmak demektir. Ben de bu Adana ziyaretimde kanımı seve seve bağışlıyorum ve bir bağışla üç kişinin kan ihtiyacını karşılarken, ailelerini de düşünecek olursak onlarca kişinin yüzünü güldürmenin mutluluğunu yaşıyorum.” şeklinde konuştu.

Başkan Saygılı ise “Kanınızı almadan çıkamazsınız Adana’dan” sözleriyle İlbilgi ve Değirmenci’yi güldürürken, “Kızılay’ın her dönemde yeni yeni faaliyetlerine şahit olacaksınız. Bu dinamik ve gönüllü yapı topluma hizmette iddialı ve hırslı. Gönüllülerimize ve bağışçılarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Kan hizmetlerimize ilik bağışını da ilave ettik. Kan bağışında bulunanlara ‘ilik bağışçısı olmak ister misiniz’ diye sorularak kabul edenler kayıt altına alınacak. Sizler gibi bürokratların bağışlarıyla topluma örnek teşkil etmeleri bizler için çok kıymetli.” ifadelerini kullandı.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×