Kızı ve torunlarından haber alamayan Baba Öztürk: El Kaide’den şüpheleniyoruz

Bursa’da TIR şoförlüğü yapan, eşi Serkan Bilgin ve 3 çocuğu ile El Kaide terör örgütüne katılarak Suriye’ye gittiği ileri sürülen Gülseren Bilgin’in ailesi konuştu.

Kızı ve torunlarından haber alamayan Baba Öztürk: El Kaide’den şüpheleniyoruz
16 Ocak 2014 Perşembe 17:03

Bursa’da TIR şoförlüğü yapan, eşi Serkan Bilgin ve 3 çocuğu ile El Kaide terör örgütüne katılarak Suriye’ye gittiği ileri sürülen Gülseren Bilgin’in ailesi konuştu. Baba Zelkif Öztürk, kızları Gülseren’in geçtiğimiz günlerde telefonla ablasını arayarak, kendilerinin Suriye’de olduklarını ve durumlarının iyi olduğunu, ardından konuyla ilgili savcılığa ve polise şikâyette bulunduklarını söyledi. Konuyla ilgili terör örgütü El Kaide örgütünden şüphelendiklerini belirten Baba Öztürk, “Damadım nereye katılıyorsa katılsın ama kızımı ve torunlarımı geri göndersin.” dedi.

Eskişehir’de gazetecilere açıklama yapan Baba Zelkif Öztürk, kızlarıyla en son yılbaşı gecesinde saat 23.00 sularında telefonla görüştüklerini ve kendilerinin Yalova’ya gittiğini söylediğini anlattı. Kendisi konuştuktan sonra telefonu annesine verdiğini anlatan Baba Zelkif Öztürk, o gün kızlarıyla yaptıkları görüşmeyi şöyle anlattı: “Annesi telefon il konuşurken, kızıma nerede olduklarını sordu? O da ‘Yalova’ya gidiyoruz’ dedi. Bunun üzerine annesi ‘TIR’ın sesi gelmiyor’ deyince, kızım camların kapalı olduğunu söyledi. Ertesi günü bizim haberimiz 15.00 civarında oldu.”
Daha sonra kızı Gülseren’in Eskişehir’deki ablasını telefonla arayarak, “Biz Suriye’deyiz. Bizi merak etmeyin, durumuz iyi” dediğini aktaran Baba Öztürk, “Kızımın ablasına telefonla aramasının ardından durumu polise bildirdik. Daha sonra kızımın yaşadığı Bursa’ya gittik. Polise ve savcılığa gittik ve şikayette bulunduk. Orhangazi'de şüphelendiğimiz iki kişi var, biri gitti. O da ifadesini verdi mi vermedi mi bilmiyorum. Ama asıl kızımı götüren kişi gitmiş. El Kaide diye bir terör örgütü mü ne varmış. Ondan şüpheleniyoruz.“ şeklinde konuştu.

Bursa’da polislerin kendilerine, ‘hiç aramayın onlar şimdi Suriye’de’ dediğini dile getiren Baba Öztürk, “Eskişehir Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ise Türkiye dışına çıkmadıklarını söyledi. Daha sonra öğrendik ki ayın 3’ünde Türkiye sınırından çıkmışlar. Hükümet bu olayın peşini bırakmasın.” dedi.

“Bir diğer olayda da 12 çocuğun aynı şekilde okuma vaadiyle kaçırıldığı söyleniyor.” diyen Baba Öztürk, kızın ve 3 torunundan bir an önce haber almak istediklerini kaydetti. Baba Öztürk, “Damadım kendi gidiyor ise gitsin. Ama kızımı ve torunlarımı geri göndersin. 8, 11, 13 yaşında çocuklar. Bir telefon etsinler seslerini duyayım yeter.” diye konuştu.

CİHAN

Kızı ve torunlarından haber alamayan Baba Öztürk: El Kaide’den şüpheleniyoruz


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×