Kız çocukları atletizme gönül verdi

Milli Antrenör ve Muş Hizmetleri Gençlik Spor Kulübü Başkanı Aydın Koçlardan, minikler A ve B, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler kategorisinde çok sayıda sporcularının olduğunu belirterek özellikle kız sporcu sayısında ciddi bir artışın...

Kız çocukları atletizme gönül verdi
16 Haziran 2014 Pazartesi 21:38

Milli Antrenör ve Muş Hizmetleri Gençlik Spor Kulübü Başkanı Aydın Koçlardan, minikler A ve B, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler kategorisinde çok sayıda sporcularının olduğunu belirterek özellikle kız sporcu sayısında ciddi bir artışın söz konusu olduğunu söyledi.

Milli Antrenör ve Muş Hizmetleri Gençlik Spor Kulübü Başkanı Aydın Koçlardan, minikler A ve B, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler kategorisinde çok sayıda sporcularının olduğunu belirterek Muş’un atletizmde bir marka olduğunun unutulmaması gerektiğini söyledi. Daha önce 1500 metre Türkiye Birincisi, 800-1500-2000 metre ve 300 metre Engel Türkiye Birincisi, Grup Türkiye Birincisi, Yıldızlar Türkiye 4. ve Gençler Türkiye 6. Dağ Koşusu'nda ise 18. olarak derece elde eden sporcuların olduğunu ifade eden Milli Antrenör ve Muş Hizmetleri Gençlik Spor Kulüp Başkanı Aydın Koçlardan, minikler A ve B, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler kategorisinde 80 sporcunun geliştirme projesine seçildiğini kaydetti. Özellikle son iki yılda kız sporcu sayısında artışın yaşandığını vurgulayan Koçlardan, “özellikle yatılı bölge ortaokullarında kalan kız sporcularımız var ve bu sayı giderek çoğalıyor. Muş’un atletizm de bir marka olduğunu herkes biliyor ve bunu daha ileri seviyelere taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın." dedi.

"YENİ SPORCU ARAYIŞLARIMIZ DEVAM EDİYOR"

Muş’ta atletizmi geliştirme projesi kapsamında köy köy, ilçe ilçe gezdiklerini kaydeden Karataş, bu projenin devam edeceğini söyledi. Karataş, "Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak köy köy gezip yetenekli çocuklarımızı tespit ettik. Tespit ettiğimiz çocukları pilot okullara yönlendirerek onların eğitimlerini düzenli hale getirdik ve bundan başarılar elde ettik. Projenin döngüsü için; seçtiğimiz çocuklar genelde küçük çocuklar olduğu için aileden kopup Muş’a gelmeleri ortam değiştirmeleri onlar içinde büyük bir zorluktur. Biz öncelikle bu sporcuları motive etmeye çalışıyoruz ve aileleri ile birebir görüşüp getirip ilde okulları çalışma yerlerini gençlik sporu bunları tamamen onlara tanıttıktan sonra ailelerde bu işe başarıya bakınca duyunca çocuklarda çalışma ortamına zaman zaman alıştığı andan itibaren tamamen uyum sağlıyorlar. Proje devamı; pilot okullar belirlenmiş pilot okullar doğrultusunda birlikte koordinasyonlu çalışıyoruz gençlik il müdürümüzün nezaretinde bu ilişkiler devam ederek çalışmalarımızı sürdürüyoruz." diye konuştu.

CİHAN

Kız çocukları atletizme gönül verdi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×