Kıymaz: Kooperatifimiz ilk 10'da

Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Ertuğrul Kıymaz, kooperatiflerinin Türkiye’de 1050 kooperatif arasında ilk 10’a girdiğini söyledi.

Kıymaz: Kooperatifimiz ilk 10'da
20 Ocak 2014 Pazartesi 12:13

Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Ertuğrul Kıymaz, kooperatiflerinin Türkiye’de 1050 kooperatif arasında ilk 10’a girdiğini söyledi. Kıymaz, Kooperatif Hayat Sigortasında da Türkiye birincisi olduklarını belirtti.

Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifin 53. Olağan genel kurulu yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimde mevcut Başkan Ertuğrul Kıymaz güven tazeledi. Ahilik anlayışının kendilerine ilham kaynağı olduğunu söyleyen Ertuğrul Kıymaz, Ahilik ruhunun bugünde kendilerine hayatın her safhasında yol gösterdiğini vurguladı.

Kooperatif olarak tüm ekonomik olumsuzluklara rağmen faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz diyen Ertuğrul Kıymaz, "İlçemizde 11 meslek odası faaliyet göstermektedir. 185 meslek alanında yaklaşık 11 Bin ortağımız ilçemiz de istihdam alanları oluşturarak ekonomiye katkı sağlamaktadır. Ortaklarımızdan aldığımız güçle kooperatifimizi daha iyi noktaya getireceğiz." dedi.

Kıymaz, 150 bin lira bankanın aldığı istihbarat ücretinin iptal edildiğini, yeni kredilerden de istihbarat ücreti alınmadığını dile getirdi. Kıymaz, Bankanın yaptığı bloka kesintilerinin ile Kooperatif kesintilerinin yüzde 3’ten yüzde 1,5’a düşürüldüğü ifade etti.

"30 MİLYON LİRA KREDİ KULLANDIRDIK"

Türkiye’nin en ucuz kredisini kendilerinin verdiğini anlatan Ertuğrul Kıymaz, 2013 yılında esnafa 30 Milyon lira kredi kullandırdıklarını söyledi. Kıymaz, kooperatiflerinin vergi ve sigorta borcu olmadığını belirtti. Kıymaz şöyle konuştu: "Kooperatifimizin üyesi şuan 2 bin 353 kişidir. 2013 yılında 164 kişi yeni üye olmuştur. Çeşitli nedenlerle ayrılan ortak sayışımız 643 kişi. Kooperatif bünyesinde bir adet cenaze aracı aldık. 7/24 ortaklarımızın hizmetinde. Ortaklarımızdan kimseyi icraya göndermek gibi bir lüksümüz yok. Her türlü kolaylığı sağlıyoruz. Hakkın rahmetine kavuşan 9 ortağımıza ailelerine yük getirmedik, bir kuruş ödetmedik."
CİHAN

Kıymaz: Kooperatifimiz ilk 10'da


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×