Kış okulunda hem eğleniyor hem İngilizce öğreniyorlar

Ardahan'da bu yıl eğitim öğretime başlayan Irmak Koleji, yaptığı çalışmalarla eğitimde farklılık ortaya koymaya devam ediyor.

Kış okulunda hem eğleniyor hem İngilizce öğreniyorlar
27 Ocak 2014 Pazartesi 14:58

Ardahan'da bu yıl eğitim öğretime başlayan Irmak Koleji, yaptığı çalışmalarla eğitimde farklılık ortaya koymaya devam ediyor. Ardahan'da ilk olarak organize edilen kış okulunda karne alan öğrenciler eğlenerek hem İngilizce konularını tekrar ediyor hem de dürüstlük, yalan söylememe gibi evrensel değerleri öğreniyor.

Okul Müdürü Murat Çolak, "Karne alan öğrencilerini ödüllendirme adına içerisinde bir çok aktivitenin yer aldığı, tatil kitaplarının okunduğu, ahlâki karakter eğitiminin uygulandığı, yarışmalar, sinema saatleri, eğitici oyunlar ve veli katılımının yer aldığı bir kış okulu programı organize ettiklerini belirtti. Çolak, öğrencilerine karneyle birlikte her günün planlandığı bir tatil programı, İngilizce karnesi ve öğrenilen İngilizce konularının tekrar çalışması için dokümanlar verdiklerini belirterek, "Hedefimiz Ardahan’ın eğitim çıtasının yukarılara çıkarılmasına katkı sunmaktır.'' dedi.

Eğitimin emekle meyve vereceğini ifade eden kolej öğretmenlerinden Feda Karakaya, "Biz çocuklarımıza emek veriyoruz. Onların başarılı ve mutlu olmalarına adına her şeyi yapıyoruz. Anne babalar da bu aşamada hep bizlerin yanında yer alıyor. Öğle yemeklerimizi ziyaretimize gelen ailelerimiz hazırlıyor ve birlikte vakit geçiriyoruz." şeklinde konuştu.

Okul velileri ise çocuklarının yorucu bir dönemden geçtiklerini, kış okulunun eğlenceli etkinliklerle süslenmiş olmasının güzel olduğunu söylediler. CİHAN

Kış okulunda hem eğleniyor hem İngilizce öğreniyorlar


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×