Kış Geri Geldi

Bahar havasının yaşandığı Erzurum'da Mart ayının sonunda başlayan karla karışık yağmur kışın geri geldiğini gösterdi.

Kış Geri Geldi
29 Mart 2014 Cumartesi 12:58

Hava sıcaklığının mevsim normalleri üzerinde olduğu Erzurum'da gece karla karışık yağmur başladı. Tipinin de etkili olduğu kentte vatandaşlar güne yağışla uyandı. Lapa lapa karın yağdığı kentte cadde ve sokaklar beyaza büründü. Vatandaşlar havanın ısınmasıyla sobaları kaldırdıklarını, yazlık kıyafetleri çıkardıklarını söylediler. Kar yağışına şaşırdıkarını bildiren vatandaşlar "Neredeyse Nisan ayı geldi. Karın yağdığını görüce çok şaşırdık. Hava çok soğuk" dediler.
Öte yandan Meteoroloji 12'nci Bölge Müdürlüğü yetkilileri kentin Kuzeydoğu'dan gelen alçak basınç sisteminin etkisi altına girdiğini kar ve tipiye karşı vatandaşların dikkatli olması gerektiğini bildirdiler. Yağışla beraber hava sıcaklıklarında 5 ile 8 derece azalacağını belirten yetkililer ulaşımda aksamalar, çığ tehlikesi, buzlanma ve don olayı, çatı uçmaları ve soba zehirlenmelerine karşı dikkatli olunmasını istediler.

IĞDIR'DA BAHARIN İKİ YÜZÜ

Karla kaplı Ağrı Dağı eteklerinde bulunan Iğdır'da ilkbaharla birlikte kayısı ve erik ağaçları çiçek açtı.

Kentte yaşayan Latif Alma, Ağrı Dağı'nın karı ve çiçek açan ağaçların güzel bir tablo oluşturduğunu belirterek, "Baharın iki yüzü bir ressamın fırçasından çıkan tablo gibi karşımızda duruyor" dedi. Her evin bahçesinde kayısı ağacı bulunduğuna dikkat çeken Ali Şıktaş ise "Kent merkezi meyve ağaçlarının çiçekleri ile gelinliği giymiş bir genç kıza benzedi. Arkada ise yine beyazlar içinde tüm heybeti ile Türkiye'nin en yüksek dağı duruyor" diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×