Kırşehir'de imam ve müezzinlere eğitim verildi

Kırşehir'de bulunan imam ve müezzinlere yönelik eğitim verildi. Kırşehir İl Müftülüğü tarafından alanlarında mesleki açıdan desteklenmesi gerekli görülen imam-hatip ve müezzin-kayyımlar için din eğitimi kapsamında yürütülen hizmetlerin...

Kırşehir'de imam ve müezzinlere eğitim verildi
06 Mayıs 2014 Salı 18:48

Kırşehir'de bulunan imam ve müezzinlere yönelik eğitim verildi.

Kırşehir İl Müftülüğü tarafından alanlarında mesleki açıdan desteklenmesi gerekli görülen imam-hatip ve müezzin-kayyımlar için din eğitimi kapsamında yürütülen hizmetlerin etkinlik ve verimliliğinin artırılması amacıyla eğitim verildi.

Din görevlileri için verilen ve hizmet kalitesinin yükseltilmesi amacıyla uygulanan arasında il merkezi ile köylerde görevli 20 imam-hatip ve müezzin-kayyımın katıldığı Kur’an-ı Kerim Hizmet içi Eğitim Kursları açıldığı dile getirildi.

Kırşehir İl Müftülüğü Bölge Yatılı Kur’an Kursunda düzenlenen kursa Diyanet İşleri Başkanlığı'nca belirlenen Hizmet içi Eğitim Kursu müfredatı uygulanırken, rehber öğretici Cacabey Camii İmam Hatibi Mehmet Saka, tarafından Kur’an-ı Kerim’in güzel okunması, tecvid, dualar ve surelerin ezbere okunması derslerinin öğretileceği de ifade edildi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×